Wpis z mikrobloga

@MakaronowyStwor normalnie szukasz gabinetu z kontaktem NFZ w Internecie. Dzwonisz. Mówisz Dzień dobry chce się zapisać do dentysty na NFZ. Ja od razu mówię co chce czyli klasycznie przegląd + kamień co roku. Podają Ci termin. Idziesz, na przeglądzie wychodzi co do zrobienia i proponują szarą plombę za fri albo białą u mnie 150zl. Nie biorę nigdy znieczulenia. Koniec xd
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor to chodzi chyba o to że wtedy na NFZ mi robią przegląd i kamień a sama plomba swiatloutwardzalna już prywatnie 150/170 zależy co konkretnie. Bo tyle samo wychodzi jak umawiam się na samą plombę co na przegląd nfz + plomba. Ja zawsze robię taki pakiet z przeglądem i kamieniem bo kamień po drugiej stronie ulicy 180 za łuk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@moniuszki: I tak trzymaj. Stomatologom prywatnym już dawno się odkleiło od rzeczywistości w cennikach ale ostatnie 3 lata to jest masakra. Choćby usuwanie ósemek to już startuje od kilku stów za jedną a coraz więcej sobie życzy i 1000 zł za jedną, na szczęście jeszcze na NFZ się da bo bez tego to niebawem będziemy kredyt brać aby 4 ósemki wyrwać i to wcale nie żart patrząc jakie już są ceny
  • Odpowiedz
@Pieniek1991: a tobie się nie znudziło po ostatnim zbłaźnieniu? xD

Tylko że naprawianie szkody jest droższe od zrobienia za pierwszym razem. Dlatego się pytam po co iść na nfz, jak potem trzeba i tak iść prywatnie, bo nfz refunduje kompozyty chemoutwardzalne sprzed 30 lat ¯\(ツ)/¯ Być może nie wiesz, ale od tamtego czasu stomatologia się bardzo rozwinęła i mamy dostępne materiały o właściwościach fizyczny porównywalnych do właściwości fizycznych tkanek zęba. Oczywiście
  • Odpowiedz