Wpis z mikrobloga

Wqurwiają mnie madki. Kupuję bilet na pociąg z przewozem roweru po czym wchodzę do przedziału rowerowego i nie mam go gdzie postawić bo wszędzie opsrane wózki z wrzeszczącymi bachorami. Pytam kondziora czy ci ludzie mają wykupione bilety dodatkowe - nie mają, bo nie muszą. Nosz #!$%@?!

Sam, wychowałem dwoje dzieci ale zawsze kupowałem bilet dodatkowy na przewóz wózka albo składałem spacerówkę, dzieciaki na kolana a wózek na półkę..

#rower #madka
  • 8
  • Odpowiedz
  • 4
@sylwke3100: Co ty gadasz? Dopłacam ekstra za przewóz roweru i jak ilość miejsc jest wyczerpana to nie kupisz biletu z rowerem w Regio. Gdyby madki kupowały bilety na wózek to by nie było problemu. A jak szkoda im 9 złotych to won do normalnej części składu i wózek na bagaż.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: W IC jadąc z rowerem musisz kupić miejsce na rower
@bylem_simpem Zamiast pytać konduktora masz go poprosić o udostępnienie miejsca, nie ty jesteś od pilnowania porządku w pociągu. Skoro IC ma takie beznadziejne miejsca, że półki na bagaż są w konflikcie z wieszakami na rower (za które się dopłaca) to niech oni rozwiązują konflikt. Miejsca na bagaż jest od cholery na półkach nad siedzeniami, złożony wózek tam też spokojnie się
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Co ty gadasz? Dopłacam ekstra za przewóz roweru i jak ilość miejsc jest wyczerpana to nie kupisz biletu z rowerem w Regio. Gdyby madki kupowały bilety na wózek to by nie było problemu. A jak szkoda im 9 złotych to won do normalnej części składu i wózek na bagaż.

Odpowiedz


@bylem_simpem: Dalej to nie jest miejscówka. To jest tylko zabezpieczanie prawne przed tym by przy kontroli albo jakimś zdarzeniu
  • Odpowiedz
@bylem_simpem Nie #!$%@?

Tu masz fragment z regulaminu

3) wyznaczonym miejscu lub w przedziale, oznaczonym odpowiednim piktogramem – pod warunkiem,

że dany przedział nie jest zajęty dla potrzeb służbowych i oznakowany jako „przedział służbowy”,
o ile nie zachodzą szczególne okoliczności uniemożliwiające wniesienie roweru i swobodne jego
wprowadzenie oraz ustawienie roweru w pociągu (np. wysoka frekwencja podróżnych).

Czyli w skrócie - przedział jest zajęty to sorry mogą ci nawet odmówić

Poza tym nie
  • Odpowiedz
  • 2
@sylwke3100:

To po jaką cholerę piszą na bilecie GWARANCJA MIEJSCA DO PRZEWOZU ROWERÓW i tu KONKRETNY numer pociągu? Napiszę raz jeszcze, jeśli ludzie wykupią bilety na przewóz rowerów w liczbie wyczerpującej ilość dostępnych miejsc, to takiego biletu NIE KUPISZ bo ci system rezerwacyjny napisze, że brak miejsc. Problem stanowią MADKI bo zamiast wykupić dodatkowy bilet na przewóz dużego bagażu jadą na kolarza bo im się należy.
  • Odpowiedz