Wpis z mikrobloga

#fallout #fallout76 #gry

orientuje sie ktos w jaki sposob moge zmienic rozdzielczosc ekranu w fallout 76? edytowanie plików gry nic nie wniosło, w menu gry nie mam możliwości zmiany rozdzielczosci (domyslnie jest na 1280x720 i brak jest jakichkolwiek innych opcji, chociaz mam wiekszy ekran).
zmiana rozdzielczosci ekranu w ustawieniach systemu windows takze nie pomaga (w trybie pelnoekranowym nic to nie zmienia, w trybie okna mam z kolei blokada w czesciach ekranu, przez co nie jestem w stanie przesunac myszki w poza pewien obszar).
generalnie chcialbym zmniejszyc rozdzielczosc, bo mam troche slaby sprzet, a w innych grach udawalo mi sie takim sposobem zyskac wiecej fps xD.
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@furthermore jesteś pewien ze dobrze edytowałeś plik fallout76prefs.ini i po wipisaniu żądanej rozdzielczości ustawiles plik jako "tylko do odczytu"?
  • Odpowiedz
@furthermore: na tym ekranie nie możesz zmienić rozdzielczości? specjalnie sprawdziłem i wszystko działa. Jak nie możesz to problem musi być po Twojej stronie.
Fallout76.ini jak rozumiem próbowałeś edytować? i jak coś, to po edycji powinieneś ten plik ustawić na "tylko do odczytu"
BlackWidower - @furthermore: na tym ekranie nie możesz zmienić rozdzielczości? specja...

źródło: s

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@BlackWidower: @heez edytowałem pliki, ustawiłem tylko do odczytu(wcześniej trafiłem na wątek na reddit w tej kwestii, więc wiedziałem o tym.). Nic to nie zmienia, mogę wpisać dowolną rozdzielczość, a za każdym razem i tak mam 1280x720 xD
  • Odpowiedz
  • 0
@furthermore Może wywal gre i WSZYSTKIE pliki konfiguracyjne jakie pozostaną w różnych folderach i pobierz ponownie + przeinstaluj stery. A co ty w ogóle masz za sprzęt ze musisz w f76 schodzić ponizej 720p gdzie ta rozdzielczość to juz jest minimum żeby jakoś gra wyglądała. Ta gra powinna chodzić w 1080p 60fps juz nawet na procku za kilka dyszek (ryzen 1600) i jakims radeonie rx 580 za 250zl.
  • Odpowiedz
  • 0
@heez: mam jakiegoś hpka którego jakiś czas temu wyrwałem za 100 zł jako niby uszkodzony, ale finalnie sprawny. Generalnie to siedzi w nim ryzen 3 2200U z integrą AMD Radeon RX Vega 3 xD, nie jest to więc żaden sprzęt do gier.
  • Odpowiedz
  • 0
@furthermore No to rzeczywiscie słaby sprzęcik i nie zdziwilbym sie gdyby te problemy z rozdzielczoscia byly z winy integry i jej sterowników. Pamietaj ze jest cos takiego jak XCLOUD. Możesz grac przez przeglądarkę w F76 i wszystkie inne gry z gamepassa juz za kilka dyszek miesiecznie https://tanigamepass.pl/ Jakość obrazu jest bardzo dobra. Sam tak grałem kilka miesiecy zanim zlozylem nowego kompa. Czasem na kinguin.net da sie kupić kod na miesiac gamepassa ultimate
  • Odpowiedz