Wpis z mikrobloga

#programowanie
#studia
#java

Jestem programistą:
- z wykształcenia
- z pasji

ale #!$%@? nie z zawodu, bo przez to, że zatrudnili za dużo osób, to mnie zwolnili po pół roku i jedyna praca jaką mogłem znaleźć to bycie robalem od faktur za niecałe 5k

t. 2.5 roku doświadczenia zawodowego, skończone studia IT, pół roku jako programista w big4, a teraz pracuję na stanowisku dobrym dla kogoś jako pierwsza praca po liceum.
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@kuite22: kierunek: informatyka, specjalizacja: aplikacje webowe i bazy danych
@pan_bogus Rozumiem, że w twojej opinii już nie mam czego szukać na rynku? W sumie to rozważam magisterkę na sgh, ale nie chce mi się tracić kolejnych lat życia na studia co i tak gówno dają
  • Odpowiedz
@Embeddable: wziąć odpowiedzialność za swoje życie i pracować nad skilem a nie zwalać na "zatrudnili za dużo osób". Rynek pracy w ostatnich latach, szczególnie w IT, to był ewenement. Co do zasady, żeby mieć dobrą pracę zawsze trzeba było o nią walczyć i być lepszym niż reszta
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: 2 lata pracowałem w fintechu, projektowałem czatboty, pracowałem z klientem itd. potem pół roku w big4 jako programista. Mój błąd, mogłem opisać jaśniej.
Supportem? Mogę tylko pomarzyć o takim lukratywnym stanowisku. Tutaj sprawdzam faktury na akord (tzw SLA), jak w jakiejś fabryce i robię przelewy.

@pan_bogus Co przez to rozumiesz? Co jeszcze mam zaoferować pracodawcy? Walczyłem kończąć studia i z IT jestem związany przez całą historię zawodową.
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Nie byłem programistą w 100%, byłem raczej taką techniczną osobą w nietechnicznym zespole. Myślę, że problematyczne jest to, że do tej pory zawodowo nie robiłem "normalnych" rzeczy, wszystko było związane z dość wąskim (i z tego co widzę niezbyt interesującym dla firm) zakresem, czyli bankowością.

Dlaczego się zgodziłem? To proste, czasem muszę jeść i mieć gdzie spać.
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Sprostowanie - takim 100% programistą to byłem tylko przez pół roku. Plus jestem w ciekawym miejscu, bo na żadne internshipy mnie nie chcą, bo mam za dużo doświadczenia, a do normalnej pracy to wzięli mnie tylko na tą mordownie w której siedzę
  • Odpowiedz
  • 0
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy:
W fintechu oficjalnie byłem przypisany do teamu co nie był z IT, ale ja robiłem dla nich rzeczy wymagające wiedzy z programowania i obsługi postmana

a jeśli chodzi o technlogie w drugiej firmie to bardzo specyficzne i raczej mało osób się tym zajmuje, jakbym napisał, to równie dobrze mógłbym podać nazwę firmy i dokładny dział. Staż trwał 3 miesiące, potrzem normalnie przedłużyli umowę, ale im się odwidziało i pozwalniali sporo
  • Odpowiedz
@Embeddable: u nas właśnie otwarto program stażowy, pytanie czy takie coś Ciebie satysfakcjonuje. widełki może porywające nie będą, ale jest potencjał na wdrożenie się do firmy na stałe już po bardziej rynkowych zarobkach.
  • Odpowiedz
Walczyłem kończąć studia i z IT jestem związany przez całą historię zawodową.


@Embeddable: no ale to za mało, bo popyt na programistów jest ograniczony i widocznie jest wystarczająco dużo ludzi którzy mają lepsze wykształcenie i/lub lepsze doświadczenie.
  • Odpowiedz
@Embeddable:

a aplikujesz bezpośrednio przez jakieś krzaki, czy przez firmy outsourcingowe?

Sugerował bym to drugie - uderzyć do (Alten,Astek, SII itp) - znajdą Ci projekt dopasowany do zdolności.
  • Odpowiedz