Wpis z mikrobloga

co to za wirus teraz panuje - od ok 2tygodni mam w przychodni wielu pacjentow z wirusowym zapaleniem gardla i zatok, ktore przechodzi potem na krtań. Pacjenci bez gorączki, z bólem gardła po jednej stronie, suchym kaszlem (migdałki bez nalotów, wezly chlonne niepowiekszone albo lekko powiekszone, gardlo czerwone, osłuchowo b/z), następnie chrypka i objawy oskrzelowe. po ok 2tygodniach przechodzi #medycyna #lekarz
  • 40
  • Odpowiedz
@pieknylowca: od 3 tygodni u mnie w pracy kolejna osoba na to wysiada, dokładnie takie obiawy jak jedna kończy l4 to druga zaczyna #!$%@? wie co to, ja np na 3 dni straciłem totalnie głos przez dzień miałem gorączkę i przez 3 dni bardzo duży ból gardła, tak to nic - do dziś mnie lekko kaszle a minęło ponad 14 dni
  • Odpowiedz
@pieknylowca: No własnie u mnie różowa męczy się już 4 dzień z tym. Zaczęło się od bólu gardła a teraz nie może poradzić sobie z kaszlem. Żadnej gorączki ani nic, tylko ból gardła, zanik głosu i ostry suchy kaszel.
  • Odpowiedz
@bezkonta: ja dziękuję za takie leczenie i celowanie antybiotykami.
Jakiś czas temu byłem światkiem wizyty przedstawicieli handlowych. Siedzę, rozmawiam z lekarką, ktoś puka, asystentka coś tam dopytuje w drzwiach no i pada jedno pytanie od lekarki: z jakiej firmy? wychodzę i mijam w drzwiach dwuosobową delegacje z kwiatami i innymi sprawunkami w dłoniach.
Tak wygląda leczenie objawowe pacjentów
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: Alternatywą do podejścia leczenia objawowego jest medycyna holistyczna. Człowiek traktowany jako całość. Leczenie uwzględniające to, że jesteśmy siecią naczyń połączonych i jeden organ wpływa na drugi. Szukanie przyczyny problemu, a nie 'zaleczanie' objawowe i bye bye.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sepia: ja daje levosol, octeanging i nalgesin - pomaga ale jednak to uciazliwe. antybiotyki nie pomagaja. goraczki nie ma. moze to jakies bakterie atypowe? nie mam pojecia.
  • Odpowiedz
@pieknylowca: Dzięki. Właśnie, gorączki brak, a co dziwniejsze kataru też brak. Tylko piekielny ból gardła i piekielny kaszel, zwłaszcza w nocy. Pierwszy raz coś takiego przechodzę. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz