Wpis z mikrobloga

@jacekparowka skoro uważasz się za śmiecia nikt ci nie broni. Wiem możesz nie ogarniać, że praca na etacie nie musi się równać z pracą w kołchozie u Janusza ale i tak baw się dziś dobrze.
  • Odpowiedz
  • 102
@morgiel: 12? 16, a w dodatku jakby ci #!$%@? rękę czy nogę to pracodawca by cię wyniósł przed fabrykę i radź sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Festiwal_Panczy: no nie do końca. Robiąc po 12h masz więcej dni wolnych. Ja wolę pójść raz na 16 niż dwa razy po 8 ale wiem, że ktoś inny będzie wolał po 2x 8. Tylko ja mam lekką pracę i mogę sobie na to pozwolić.
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole Tylko tu nie jest mowa o współczesnym systemie 8/10/12 godzinnym, który sumuje się do pełnego etatu 40h w tygodniu. Tu chodzi o ten stary wczesnokapitalistyczny model pracy gdzie pracowało się po 12h dziennie i wolna była tylko niedziela.
  • Odpowiedz
@jacekparowka: Wytłumaczę ci jeszcze raz. To święto jest dla upamiętnienia walki robotników o swoje prawa. Gdyby nie oni to byś pracował po 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. ZERO urlopów, opieki zdrowotnej, ubezpieczenia i zasiłków. NIC poza pensją. Teraz rozumiesz?
  • Odpowiedz