Wpis z mikrobloga

Pytanie dla oblatanych w #komputery szczególnie #gpu
Pacjent to Asrock RX 7900 XT Phantom Gaming.

W recenzji Techpowerup
https://www.techpowerup.com/review/asrock-radeon-rx-7900-xt-phantom-gaming-white/35.html
karta w stresie wbija 58 stopni na rdzeniu i 79 stopni na hotspocie.
U mnie pod pełnym obciążeniem (Horizon Forbidden West w 2160p/60fps) karta osiąga (Afterburner) 60 stopni na rdzeniu i... 101 stopni na hotspocie ( _)

Z tego co doczytałem w temacie, różnica rdzeń-hotspot nie powinna przekraczać 25 stopni a im większa różnica tym bardziej coś jest nie halo. W przypadku używanej, 1- czy 2-letniej karty robi się po prostu wymianę pasty + termopadów i wszystko wraca do normy. Tyle że moja karta ma 2-3 miesiące i pracuje w świetnie wentylowanej budzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więc pytanie do qmatych w temacie: który scenariusz waszym zdaniem się tu wydarzył? (kolejność przypadkowa)

1. Karta ma fabrycznie krzywo przykręcony radiator i gdzieś jest nierówny/niedostatecznie silnie dociśnięty radiator.
2. Karta ma fabrycznie ujowej jakości termopady i pastę.
3. Karta się w problematycznej strefie dusi termicznie z powodu risera: robi on za kartą "ścianę" która blokuje oddawanie ciepła przez backplate.
4. Wasz autorski pomysł.

Chętnie posłucham opinii. No, może poza tymi o undervoltingu, nie jestem nim zainteresowany. Ktoś coś?...
purrminator - Pytanie dla oblatanych w #komputery szczególnie #gpu 
Pacjent to Asrock...

źródło: Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB OC

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator no a jak ta różnica wygląda w idle, albo w jakimś prymitywnym benchu w małej rozdzielczości, który wymusza na karcie wypluwanie ponad tysiąca klatek na sekundę?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ralphs:

Idle: rdzeń ok. 32, hotspot ok. 37.
3DMark Time Spy: rdzeń max 59, hotspot max 102.
3DMark Fire Strike: rdzeń max 59, hotspot max 107.
Heaven: rdzeń max 60, hotspot max 104.

Temperatura pomieszczenia 21.
  • Odpowiedz