Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 4
@TurnerTheBurner: no tak, porownujesz wyslanie do wiezienia za zrobienie krzywdy drugiej osobie vs wiara, ze bede sie smażył w piekle jak zdeptam opłatek albo zamieszkam z dziewczyną przed slubem xD
  • Odpowiedz
Ja się nie zgadzam z takim szydzeniem z katolicyzmu, ale zgadzam się z samym sednem.

Właśnie ten mistycyzm jedzenia opłatka jako doświadczania cudu jest czymś, co trzyma wielu katolików w przekonaniu, że to katolicyzm jest religią prawdziwą.

Rozumowanie typu: "jedząc opłatek, doświadczam cudu przeistoczenia (transsubstancjacji), więc mam naoczny dowód, że katolicyzm to prawda".

A tak naprawdę niczym to się nie różni od wierzenia w zabobony i czary. Mistycyzm plucia przez lewe ramię,
  • Odpowiedz
  • 10
W Fatimie tłum się wpatrywał w słońce i widział wirujące słońce, plamy opadające niczym śnieg i inne tego typu rzeczy będące skutkiem "przeciążania" oka. Normalny człowiek ma rozum i się nie patrzy w słońce. Tam się gapili i do tej pory są relacje o "cudach". Fatimskie "buzię widzę w tym tęczu" ma nawet stronę na Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_S%C5%82o%C5%84ca
  • Odpowiedz
człowiek po latach rozbija sobie te wszystkie obrzędy na części pierwsze i dopiero widać jakie to jest #!$%@?


@senkjuseba: najlepiej jak rozbijesz sobie w głowie samą koncepcję istnienia boga, a wtedy te stare książki, obrzędy wydają się być zupełnie absurdalne. Ostatnio dla rozrywki wszedłem w krótką rozmowę ze świadkiem jehowy. Nie potrafił mi chłopina wyjaśnić czym bóg jest, dlaczego stara książka ma mieć jakieś znaczenie. 99% osób wierzących też tego nie
  • Odpowiedz
  • 1
@haloczymnieslychac katechetki świeckie i siostry zakonne mają najbardziej wyprane mózgi, nie da się nawet wejść z nimi w dyskusję. Z niektórymi księżmi nawet da się porozmawiać na luzie, choć też są z definicji skrzywieni.
  • Odpowiedz
Nie potrafił mi chłopina wyjaśnić czym bóg jest, dlaczego stara książka ma mieć jakieś znaczenie. 99% osób wierzących też tego nie wyjaśni, bo sama tego nie rozumie.


@missioncritical: Miałem podobną akcję ale była to katoliczka, praktykująca ale nigdy się nie zagłębiała w biblie etc, wierząca bo tak trzeba.

Jak już wierzysz w jakiegoś boga, to wtedy mają łatwo, bo wystarczy, że przetłumaczą jak ten ich różni się od twojego.


@missioncritical:
senkjuseba - > Nie potrafił mi chłopina wyjaśnić czym bóg jest, dlaczego stara książk...

źródło: 4321321

Pobierz
  • Odpowiedz
no tak, porownujesz wyslanie do wiezienia za zrobienie krzywdy drugiej osobie vs wiara, ze bede sie smażył w piekle jak zdeptam opłatek albo zamieszkam z dziewczyną przed slubem xD


@qwenti: no i nie zczaiłeś, że skoro potrafię tak infantylnie przedstawić karę za zrobienie krzywdy, to tym bardziej wszystko inne się da w taki sposób pokazać?
  • Odpowiedz
różnica jest taka, że w przypadku jakiejkolwiek sprawy karnej istnieje obiektywna, prawdziwa wersja zdarzeń - kwestia leży jedynie w jej udowodnieniu, ale tutaj też mamy do dyspozycji wypracowane naukowo metody i procedury.


@Alcoholic_Desacrator: różnica w czym? Ja pokazuje, że zabieg, który wykonał autor da się wykonać na wszystkim i ośmieszyć wszystko, a nie ze religia jest realną mocą. Z którym fragmentem mojej wypowiedzi polemizujesz? Bo ja nigdzie nie pisałem, żeby sprawa
  • Odpowiedz
  • 0
@senkjuseba: Hmm to teraz sobie poczytaj to co napisałeś i porównaj z np. wizytą u psychologa. Widzisz korelację? No cóż, nie rozumiesz katolicyzmu ziomuś.
  • Odpowiedz
  • 0
@ApacerPL: Ja jako ministrant/lektor też się tego sporo najadłem. W katolicyzmie wierzę, że tylko konsekrowane na mszy "opłatki" są ciałem Chrystusa. Wszystkie inne nie są i można jeść jak chipsy c:
  • Odpowiedz
  • 0
@TurnerTheBurner: ale kto tu przedstawia wiare katolicką w infantylny sposób? Jak napisze, ze za zycie w konkubinacie i nieodpokutowanie tego nie dostaniesz sie do nieba, to cos to zmieni? Przeciez to cały czas jest idiotyczne
  • Odpowiedz
ale kto tu przedstawia wiare katolicką w infantylny sposób


@qwenti: żart w komentarzu na który odpowiadam

Jak napisze, ze za zycie w konkubinacie i nieodpokutowanie tego nie dostaniesz sie do nieba, to cos to zmieni? Przeciez to cały czas jest idiotyczne

A jak ja napiszę że człowiek sobie przejdzie przez drogę w Polsce poza pasami to musi zapłacić 100 zł, ale jak zrobi to w UK to wtedy nie, to już
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: najlepiej to jak sie bedac juz starym (35+ here) pójdziesz do koscioła bo jakieś wesele czy chrzciny i sobie dla sportu w głowie cały kontekst odejmiesz to widzisz chłopa w jakiejś szacie i wielkiej czapie, który coś tam fałszuje, za nim stare baby śpiewają, jakieś teksty o męczeństwie (MOJA WINA, MOJA WINA). Następnie gadka że opłatek produkowany pod Radomiem to ciało chrystusa i tak dalej i tak dalej XD #!$%@?
  • Odpowiedz