Wpis z mikrobloga

192 + 1 = 193

Tytuł: Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg
Autor: Pierre Bordage
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 5/10
ISBN: 9788368053043
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 484
Forma książki: e-book
Pierwsza książka z klasycznego uniwersum Metro 2033 dziejąca się we Francji. Dość przeciętna książka, autor nie udźwignął złożoności lokacji, którą sam stworzył, przez co mamy tutaj pomieszanie z poplątaniem bohaterów, frakcji, sojuszy, zdrad i pomniejszych miejscówek, w których dzieją się epizody.

Żeby nad tym zapanować, autor wplata między rozdziałami jakieś nudne opisy świata i akcji w formie dzienników czy listów poszczególnych bohaterów. Co najbardziej mnie wkurzyło, to niedomknięcie większości głównych wątków w książce - ewidentnie jest to pierwsza część dłuższego cyklu, gdzie autor na dzień dobry wystartował chyba wszystkie mozliwe wątki na najbliższe 20 tomów.

Zabrakło tutaj wprawy autora albo cykl został słabo podzielony na tomy, domęczyłem się do końca bo lubię metro 2033, ale nie otrzymałem odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pojawiły się w powieści.

Dla fanów Metra tak, dla osób nieznających uniwersum zdecydowanie nie - zarzuccie najpierw książki Głuchowskiego, bo zrazicie się do tego świetnie zbudowanego świata.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #postapo #postapokalipsa #metro2033 #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
mokry - 192 + 1 = 193

Tytuł: Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg
Autor: Pierre B...

źródło: 1132262-170x243

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz