Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #gry

Jak się w aktualnych czasach kupuje kompa do gier? Od wielu lat ze względu na koczowniczy tryb życia kupowałem laptopy. Zakup zawsze był stosunkowo łatwy bo wystarczyło obejrzeć jakieś porównania i problem z głowy. Teraz chciałbym kupić stacjonarkę a nie mam czasu/zdrowia żeby przeczytać cały internet i zrobić doktorat ze składania kompów do gier. Są gdzieś jakieś sprawdzone konfiguracje/zestawy, które nie okażą się jednym wielkim rozczarowaniem? Nie dysponuję dużym budżetem, chciałbym wydać max 4000 PLN (sam komputer z systemem, bez monitora i innych urządzeń peryferyjnych).
  • 16
  • Odpowiedz
@bzduran: Ja się nie znam, ale z graniem to tylko starsze karty graficzne - bo najnowsze to się nie mieszczą w twoim budżecie (sama karta to rząd 1000 Euro), Starsze - pewnie koło 200-300. Może poszukaj używki?
  • Odpowiedz
  • 2
@user_no_4: Mam flashbacki z przed 20 lat gdy składałem kompa, wydałem na to sporo hajsu a później się okazało że ledwo co idą na nim gry z przed kilku lat. Nie ogarnąłem że akurat ta karta graficzna niezbyt dobrze się dogaduje z płytą główną etc. Wtedy był szczyt mojej wiedzy na takie tematy, teraz już kompletnie tego nie śledzę i nie ogarniam i się dygam że wywalę kasę w błoto.
  • Odpowiedz
  • 0
@login4znaki: @bialy100k Wolę kupić coś nowego, nawet kosztem jakiejś tam wydajności. Chciałbym kupić jakiś nowy zestaw za który ktoś kto się lepiej zna będzie w stanie poręczyć że jest to dobra konfiguracja (czyli wszystkie komponenty są na porównywalnym poziomie, dobrze ze sobą współpracują, nie ma żadnych "wąskich gardeł" etc.)
  • Odpowiedz
@bzduran: aktualnie takich problemów nie ma

Poza tym, masz narzędzia jak konfigurator, gdzie sklep podpowiada co będzie pasować, co sprawia że nie ma możliwości aby płyta główna i procek, czy RAM były niekompatybilne.

Do tego, sklep może ci to za kilka złotych złożyć.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma najmniejszego sensu korzystać z usług wewnętrznych w kwestii "składania" PC, bo to zwyczajnie przepłacanie.
  • Odpowiedz
czyli wszystkie komponenty są na porównywalnym poziomie, dobrze ze sobą współpracują, nie ma żadnych "wąskich gardeł" etc.


@bzduran: A jaki masz monitor? Bo w większości przypadków, teraz tutaj jest problem z kiepsko zbalansowaną wydajnością.
  • Odpowiedz
@bzduran: gotowych zestawów się nie kupuje. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Jeżeli musisz robić wyjątek to zobacz hard-pc.pl. zestawy dobre i masz napisane co jest wkładane dokładnie a nie "dysk tysionc procesor intel"
  • Odpowiedz