Wpis z mikrobloga

Mam problem z Astrą J 1,6 115 KM, chciałbym oddać go w dobre ręce do naprawy ale w miejscu gdzie mieszkam - Puławy, jak na lekarstwo, byłem w ciągu ostatnich kilku lat w sumie u 3 mechaników i jedyne co ich obchodzi to wymiana hamulców, oleju itp. Jeden mechanik wymienił katalizator, sondę, cewkę a mieszkają dalej jest bogata i wywala błąd, drugi bez zbadania tematu wymieniłby wtryski, no generalnie brak kompetentnego mechanika, trzeci mówi że te silniki są strasznie skomplikowane (samochód z 2010 r!) Może macie w gdzieś w okolicach Radomia, Lublina, Puław mechanika który podjąłby się naprawy, związanej ze zbyt bogatą mieszanką, odpowietrzeniem układu chłodzenia, braniem oleju? Wiem że tanio nie będzie ale muszę mieć samochód pewny na dojazdy do pracy… #opel #astra #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
@noise6 jak masz LPG to kwestia ustawienia instalacji tylko niestety nie wszystkie idzie łatwo ustawić na sondę jak np. staga. Podepnij interfejs pod odb2 uruchom apke w stylu carscanner i obserwuj jeżdżąc na benzynie i na gazie będziesz widział korekty krótko i długo terminowe. Układ chłodzenia praktycznie odpowietrza się sam i tu nie ma żadnej filozofii. Czyja że masz inne problemy np. termostat. A olej to po za zapieczonymi pierścieniami, uszczelkami chłodnicy
  • Odpowiedz
@noise6: myślę że te problemy wynikają z tego że silnik wpiernicza olej spalajac go w komorze razem z paliwem. Temperatura spalin jest wtedy większa i dzieją się takie cyrki że sonda wyrzuca błędy.
Wg mnie należy sprawdzić jaka jest kompresja na cylindrach, jeśli jest niska to będzie potwierdzenie tego co piszę.
Jeśli jesteś po wymianie świec i cewki to pomyśl o tym
  • Odpowiedz