Wpis z mikrobloga

Ale jak by się tak zastanowić to co przeszkadza komu takie osiedle gdzieś na obrzeżach miasta.


@tyjb-gjgr: miastu i społeczeństwu. Takie osiedla rozciągają miasto, które musi utrzymać, a często też wybudować infrastrukturę (wod-kan, śmieci, transport publiczny itp.). Jeden blok vs. takie osiedle. Koszty są ogromne.
  • Odpowiedz
@koala667: "Villa" xD chryste, jak ja kisnę xD
J.W.Construction - czekam jeszcze na apartamenty w suterenach, rezydencje na działkach 300m2 i apartamenty z widokiem na morze przez peryskop xD

oczywiście na przyszłość wypadało by się poprawić: osiedle powinno mieć PRESTIGE w nazwie, być zamknięte i mieć ciecia w tojtoju - to pozwoli podnieść cenę o dodatkowe 2k/m2 tak żeby elita mogła się poczuć bardziej elitarnie spłacając te kurniki przez kolejne 30
  • Odpowiedz
a miejsc pracy nie przybywa. Chyba, że magazyny Panattoni.


@xqwzyts: źle napisałem. Bardziej chodzi mi o to, że ludzie będą korzystać z kolei i ogólnie komunikacji zbiorowej, zamiast pchać się samochodami do stolicy. Trzeba tylko zapewnić parkingi park&ride.
  • Odpowiedz
@koala667 problemem może być np brak ulic poprzecznych, ktorymi ewentualnie komunikacja miejska mogłaby jechać, brak obiektów usługowych czy brak jakiejkolwiek zieleni
  • Odpowiedz
jak miasto może wydawać zezwolenia na budowę czegoś takiego? ()


@koala667: ale że ci się po prostu nie podoba czy jest niezgodne z jakimkolwiek przepisem bo nie rozumiem
  • Odpowiedz