Wpis z mikrobloga

Otwierasz kolorową cukiernię w Polandii, obowiazkowo obcojęzyczna nazwa, wrzucasz proste menu, zaporowe ceny i masz pewnosc ze p0lak zapłaci. Duzy rogal francuski z kremikiem o smaku pistacji z foto to koszt.... 150zł.
Polacy lubią być peklowani. Polak jak nie zapłaci za cos ceny ultra premium to będzie zniesmaczony i rozsierdzony. Przy tych cenach te śmieszne foodtrucki, jarmarki i inne pseudokawiarnie popadałyby w pół roku. Ale nie w Polsce. W Polsce klienta sie doi bo można.
Polak zapekluje sie na kredyt żeby kupić AjFona, którym bedzie klepać foty w kawiarni z kawą za 25zł i rogalikami za 150 i gałką loda za 7zł czy jagodzianką za 30zł.
Francja, portugalia, holandia, austria to ceny rzędu 1-4euro. To juz nawet nie są ceny zachodnie.

#jedzenie #takaprawda #polska #foodtruck #kawiarnia #bekazpodludzi #januszebiznesu #bekazjulek
banicjant997 - Otwierasz kolorową cukiernię w Polandii, obowiazkowo obcojęzyczna nazw...

źródło: 440923759_961236408620819_2425530854383606075_n

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
@banicjant997: czemu jak ktoś ma ochotę za coś takiego zapłacić to jest frajerem?
jak ktoś woli jeździć autem premium za milion+ to też jest frajerem, że płaci 15x tyle co opel corsa? no jedno i drugie jeździ prawie tak samo, może auto premium szybciej
po co nosić złoto jak można tombak?
po co iphona, jak można oppo z ali?
a na wycieczkę na drugi koniec świata też jeździ frajer? przecież fotki
  • Odpowiedz
@banicjant997: no typowy kajser w polsce będzie na rogala z NADZIENIEM PISTACJOWYM (ponownie, drogim w wykonaniu co oczywiście pomijasz raz po raz) pracował 4 godziny

Typowy kasjer w Tesco w UK na SUCHEGO rogala 2,5h
Jednocześnie na paczkę fajek musi pracować 1,5h czy na najem mieszkania wydać ponad 1000 funtów.

No ale po co porównywać te kwestie bazując na faktach i realnych dysproporcjach cenowych skoro nie pasują one do Twojej tezy,
  • Odpowiedz
  • 4
ktoś woli jeździć autem premium za milion+ to też jest frajerem, że płaci 15x tyle co opel corsa?


@Vadzior: bo koszty produkcji, uzyte materiały w skali są znacząco wieksze miedzy gówno corsą i lambo, a nie rogalikiem z ledową posypką za 50zł vs rogalikiem z cukierni za 10 zł.

Poza tym lambo to premium wyrób a rogalik z posypką w hipsterskim miejscu to nic innego jak rogalik z posypką.
  • Odpowiedz
  • 6
@banicjant997

>nie wysilam, mam to gdzieś


@Vadzior: wchodzisz bez sprawdzenia i pieprzysz 3 po 3 ze kawiarnia próbuje trolowac wykopków i wymysla jakies ceny xD

a druga sprawa, rogal wielkosci 2-3 normalnych w cenie 150zł to normalna cena? Czyli pomniejszając cena 50-70 zł za rogalika to normalne? xDDDD polaka trzeba dymać jak uwaza to za cos normalnego


Jak gdzieś jestem to pije głównie piwo i to porównuje cenowo. Piwo w Poznaniu
  • Odpowiedz
  • 4
czy na najem mieszkania wydać ponad 1000 funtów.


@ATAT-2: czyli tyle ile w wawie. Gosciu mnie nie przekonasz bo troche pomieszkałem poza polską. Najwiekszym minusem był wynajem/ zakup nieruchomosci ale juz to sie wyrównało. Wiec aktualnie jedzenie jest tansze/ takie same cenowo, wynajem podobnie jak w wawie- okolice 800-1000euro.
Podajesz przykład rogala za 25funtów to ci odpowiadam- brytyjczyk zarobi na niego w 2h.
  • Odpowiedz
Podajesz przykład rogala za 25funtów to ci odpowiadam- brytyjczyk zarobi na niego w 2h.


@banicjant997: Ale kiedy wreszcie przyznasz / zauważysz, że porównujesz duży droższy produkt w wykonaniu z dużo tańszym? Zapewne nigdy bo być się przyznał do naciągania faktów pod swoją tezę.

czyli tyle ile w wawie.


@banicjant997: 5000 tys za jednopokojowe mieszkanie w Wawie? No patrz, chyba jestem w tyle z cenami

Wiec aktualnie jedzenie jest tansze/ takie
  • Odpowiedz
@banicjant997 skoro sprzedają tego typu rogale po 150zl tzn że jest na nie popyt, nie wiem o co bóldupisz, może po prostu ty jesteś biedny i marzysz o cenach z 2000 roku ale te czasy już nie wrócą

Zamiast oszczędzać na przyjemnościach to skup się na tym jak zarobić więcej.
  • Odpowiedz
  • 1
Ale kiedy wreszcie przyznasz / zauważysz, że porównujesz duży droższy produkt w wykonaniu z dużo tańszym?


@ATAT-2: ty to gosciu zrobiłes wiec sie do tego odnoszę xDDDDDDDDDDDDDDd

nie czytasz argumentów i ignorujesz niewygodne dla siebie fakty


@ATAT-2: #!$%@? gosciu. Wstawiasz jakiegos rogala z uk do porówniania, gówno z tego wychodzi bo ludzie cie wyjasniają i zaczynasz płakac ze sie cos nie zgadza i dalej sie silisz z cenami mieszkań i
  • Odpowiedz
  • 2
Zamiast oszczędzać na przyjemnościach to skup się na tym jak zarobić więcej.


@Wygryw_z_wyboru: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

150zł za ciastko francuskie to nie przyjemnosc tylko dawanie wjezdzania sobie w odwłok po same pomidory. No ale co kto lubi. Powodzenia
  • Odpowiedz