Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję waszej rady.

Od wielu lat marzyłem, żeby po studiach móc pracować zdalnie, co pozwoliłoby mi wyjeżdżać z Polski. Mam swoje ulubione miejsce na ziemi, spędzałem tam już kilka miesięcy w roku i wiem, że mi pasuje, mam tam znajomych, znam język itd.

Żeby to uczynić jest mi potrzebna praca zdalna. Dopiero skończyłem studia, znam 3 języki obce, ale niestety nie mam żadnego doświadczenia na rynku pracy. Przed studiami oraz w ich trakcie pracowałem w kilku miejscach, ale były to prace całkowicie niezwiązane z moim wykształceniem i zainteresowaniami.

Stąd pytanie do was - czy jest realna szansa na to, żeby znaleźć pracę zdalną jako osoba bez doświadczenia? Mam specyficzną sytuację w życiu i potrzebuję zmian, ale z drugiej strony obawiam się, że jeśli nie przepracuję kilku lat w jakimś korpo czy firmie to nikt nie będzie mnie traktował poważnie.

Wielu moich znajomych ma dobrze płatną pracę jako analitycy danych itp. Większość z nich nie miało wcześniej z tym tematem nic wspólnego. Albo nie mają studiów, albo kształcili się w całkowicie innym kierunku. Jeśli posiadanie takich umiejętności może dać możliwość nieźle płatnej pracy zdalnej, to może warto zacząć się uczyć lub zdobić jakąś podyplomówkę? Jakie są wasze opinie? Czego warto się uczyć? I czy w ogóle warto jeśli się nie ma o tym pojęcia?

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Moim wielkim marzeniem jest, żeby móc pracować, ale nie być przywiązanym do biurka.

#pracbaza #praca #pracazdalna #analizadanych #homeoffice
  • 10
  • Odpowiedz
Mam swoje ulubione miejsce na ziemi, spędzałem tam już kilka miesięcy w roku i wiem, że mi pasuje, mam tam znajomych, znam język itd.


@zubrwpuszcze: a gdzie jest to miejsce?
Co do pracy to mozesz tez probowac w finansach. Jak znasz jezyki to do centrow biora kazdego jak jest to jakis malo popularny jezyk
  • Odpowiedz
@zubrwpuszcze: po pierwsze, będzie to praktycznie niemożliwe ze względu na brak doświadczenia i nie bycie specjalistą w żadnej dziedzinie.

Po drugie, jeżeli będziesz pracował na UoP, to nikt Cię nie puści za granicę na niewiadomo jak długo ze względu na ewentualny wypadek i późniejsze kwestie zusowskie. (Wyłącznie zostaje B2B i udawanie przedsiębiorcy)

Po trzecie, dobrze płatnej pracy jako analityk jakikolwiek nie dostaje się na pstryknięcie palcem. Najwidoczniej udowodnili, że mają olej
  • Odpowiedz
@kimunyest95 Dzięki za odpowiedź.
Też trochę pesymistycznie na to patrzę, ale nawet sama perspektywa wyjazdu raz na jakiś czas jest niesamowicie kusząca.

Co do znajomych - wszyscy są bardzo łebscy. Zastanawia mnie po prostu czy czy ja też bym dał radę startując od zera?
  • Odpowiedz
@zubrwpuszcze: próbuj. Może uda ci się dołączyć do przedsiebiorstw, w których pracują twoi znajomi w ramach referrala, jeżeli oferują warunki, które Ciebie interesują.

Nie znam Cię, nie wiem jakie studia kończyłeś, więc moja pomoc może się skończyć na tym, co napisałem powyżej. Dużo też zależy od tego jak wypadasz na rozmowach kwalifikacyjnych, jakim człowiekiem jesteś.

Nie skreślaj swoich szans, próbuj i powalcz trochę. Powodzenia.
  • Odpowiedz
Stąd pytanie do was - czy jest realna szansa na to, żeby znaleźć pracę zdalną jako osoba bez doświadczenia? Mam specyficzną sytuację w życiu i potrzebuję zmian, ale z drugiej strony obawiam się, że jeśli nie przepracuję kilku lat w jakimś korpo czy firmie to nikt nie będzie mnie traktował poważnie.


@zubrwpuszcze: problem jest taki, że na takie stanowiska bez doświadczenia jest wielu chetnych więc może być ciężko się załapać. Chyba,
  • Odpowiedz