Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie zenfone'a 10? Bateria, serwis, system itd.? Waham się między srajfonem 14/15 pro, zenfonem, fairphonem 5 i ewentualnie pixelem 8. Zależy mi na tym żeby nowy telefon nie był gigantyczny (i był do 3.5-4k max), więc 6-6.2 cala to już i tak dużo. Mam oneplusa 8t i przez rozmiar już zaliczył glebę i mam pajączka z tyłu. Samsungi odpadają.
#telefony #android
  • 11
  • Odpowiedz
@Firenz: Coś obiło mi się o uszy, że Pixel 8a ma mieć mały jak na obecne czasy ekran, jednak stosunek ekranu do telefonu ma być niższy od samej 8-mki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Chrystus: no i dla mnie to lepiej, że ma mieć mniejszy. Chętnie bym kupił iphone'a 15 mini, gdyby w ogóle istniał i miał więcej niż 60 hz.
  • Odpowiedz
@Firenz: Niższy stosunek ekranu do telefonu, oznacza że otaczające ramki są większe. Czyli telefon
Pixel 8a, ekran 6,1cala 152,1 × 72,7 × 8,9 mm
Pixel 8, ekran 6,2 cala 150,5 x 70,8 x 8,9 mm
Czyli jak tutaj widać, chociaż 8a ma mniejszy ekran, to jednak telefon jest minimalnie większy od 8-mki.
  • Odpowiedz
@Firenz: Akurat jeśli wychodzą jakieś alternatywne czyste Androidy, albo inne systemu typu mobilny linux, to zawsze na Pixele.
Autorom nie chce się tworzyć dla każdego producenta i modelu osobnego systemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Firenz sony xperia xz2 compact zaczął sie zacinać i mam zenfone10 16/512gb od kilku tygodni, zajebisty. Gabarytowo wolałem soniaczka. Zenek wymiata jakością dźwięku po blutaczu i przeglądaniu internetów. Zdjęcia bardzo dobre.
  • Odpowiedz
  • 0
@Firenz bateria wytrzymała, android czysty, jeśli chcesz to jest też ich lekka nakładka i można to modyfikować jak się chce. Wifi calling i voltage orange nie wiem bo nie używam
  • Odpowiedz
  • 0
@skaza: a masz orange? możesz sprawdzić? :( bo mam lipny zasięg w mieszkaniu i nie chcę się pakować z powrotem w telefon bez vowifi
  • Odpowiedz