Wpis z mikrobloga

No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęcia. Robione było na 4 raty, bo inaczej musiałbym auto zostawić na 2 tygodnie, a nie mogę sobie na tyle czasu pozwolić bez auta. Koszt całkowity po rabacie: 12,5k zł. I weszło:
- folia ppf 10-letnia na 95% zewnętrze auta (pozostałe 5% to klamki, tylnie światła, relingi dachowe) w tym ściągnięcie napisów i ponowne nałożenie, tak więc folia jest także pod napisem Skoda
- folia ppf 10-letnia w newralgicznych miejscach w środku: progi, parę cm dołu drzwi, oraz także wewnętrzna część klapki do wlewu paliwa
- na folię nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na kołpaki nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na resztę 5% auta na zewnątrz nieobłożonego folią nałożona trwalsza tzw. 5-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H

W gratisie doszła niewidzialna wycieraczka, oraz detailing kabiny pasażerskiej wraz z myciem tapicerki, oraz przeczyszczeniem komory silnika

Jaki jest dalszy plan dbania?
^ Co tydzień (a w półroczu ciepłym także po każdej trasie poza aglomerację - owady na przodzie) szybkie przemycie na myjce bezdotykowej, oraz przeczyszczenie ściereczką kokpitu
^ Raz w miesiącu dokładne mycie ręczne auta, oraz odkurzanie i przejechanie ściereczką także po fotelach, podłokietniku, itd.
^ Raz do roku pojechanie do salonu detailingu na bardzo dokładne detailingowe czyszczenie na zewnątrz i wewnątrz każdy zakamarek wraz z wyciąganiem foteli itd., oraz odświeżenie powłoki ceramicznej
^ Raz na 2 lata nałożenie nowej powłoki ceramicznej
^ Za 8 lat ściągnięcie folli ochronnej i nałożenie kolejnej

Z kolei jeśli chodzi o spód, to auto w profesjonalnym zakładzie blacharsko-lakierniczym zakonserwowane od spodu i 2x do roku przemycie spodu auta, w tym 1x z dokładną inspekcją spodu (sprawdzenie ubytków konserwacji itp.).

#samochody #motoryzacja #detailing #autodetailing #cardetailing #blacharstwo #lakiernictwo #mechanikasamochodowa #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęci...

źródło: fabia detal

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
a to Ty nie zrozumiałeś mojej ironi,

@Piospi: używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz

kałdi

@Piospi: masz jakiś kompleks względem właścicieli innych marek samochodów, zapewne droższych bo podejrzewam, że porsche nie jeździsz.

to czy ktoś robi w kałdi czy Fabii to nie jest moja sprawa (...) że ktoś w tanim samochodzie sobie to zrobił.

@Piospi: do tego nie rozumiesz po co kładzie się folię i powłoki ochronne, chociaż uparcie
trololo55 - >a to Ty nie zrozumiałeś mojej ironi,
@Piospi: używasz słów, których znac...

źródło: lol

Pobierz
  • Odpowiedz
Znakomity bait. A dlaczego myślę, że bait? Bo wklejasz gównozdjęcie z jakiegoś systemu monitoringu, a prawdziwy auto-detalarz kupi specjalnie drogi aparat żeby to swoje auto fotografować suche, mokre, w słońcu, na parkingu podziemnym itp i będzie walił konia i pokazywał każdemu jak się lakier pięknie odbija.


@rtone: myślisz że jakiś detailer wrzuci u siebie zdjęcia Fabii? xD Żeby klientów odstraszać?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz miałem kilk tych rzeczy na własnym aucie.
ta niewidzialna wycieraczka tylko spowoduje że gumy ci sparcieja...i będą do wymiany. Bo nie będzie zbierać...a i jeszcze szybe porysuje.

W srebrnej octavi dałem folie na dach bo kiedyś miałem antenę od cb...A gwarantuje ci ze folia od słońca lubi się wulkanizowac i również po tylu latach będzie trzeba ściągać polerka....

Ceramika to kolejna bujda. Miałem na granatowej x6...Przy pyleniu najgorzej. Całość staje się
  • Odpowiedz
  • 3
@Darth_Gohan: Zamiast je mieć sensownie wyposażone to Ty teraz będziesz w to pakował.

Ja myślę, że moje auto jest sensownie doposażone. A poza tym czas kiedy zamawiałem auto, a kiedy zacząłem robić detailing dzieli ponad półtora roku. Nie miałem wtedy takich finansów, by jeszcze coś doposażać. A i tak doposażyłem za 8k i z 60k zrobiło się 68k. Jednocześnie budżetu nie miałem z gumy i przekroczyłem i tak swój założony budżet
  • Odpowiedz
OP to ten co chciał chyba fabią 1.4 przyczepę ciagnac? I się kłócił tu że bez problemu sobie poradzi i nie będzie to zbytnio męczyć auta?
  • Odpowiedz
  • 0
@steven_seagal: Dziękuję za opinię, pożyjemy zobaczymy.

ta niewidzialna wycieraczka tylko spowoduje że gumy ci sparcieja...

Gumy 4x do roku traktuję silikonem, więc może nie sparcieją za szybko.

A gwarantuje ci ze folia od słońca lubi się wulkanizowac i również po tylu latach będzie trzeba ściągać polerka....

Ponoć jakieś 4-5 lat temu nastąpił przełom w technologiach produkcji folii ochronnych i są teraz trwalsze. Zobaczymy. Nie przewiduję trzymać tej samej folii dłużej jak
  • Odpowiedz