Wpis z mikrobloga

#rower #rowerowyrownik #gravel

Na rowerze krosowym jeżdzę już 11 lat i wg statystyk machnałem na nim 29 tys kilometrów.

W ubiegłym miesiacu kupiłem gravela i o jeju - ale to jest zajebista maszyna :) Kupiłem najtanszego w Decathlonie Tribana i jak na razie jestem bardzo zadowolony (pierwszy gravel i pierwszy rower z barankiem EVER)

Jest tylko jeden problem - mega bolące dups.ko.

Do tej pory na krosowym jezdziłem jedynie z nakładką na siodełko + zwykłe majty + spodnie z wkładką piankową = było ok.

Na gravelu mam - nakładka na siodeko żelowa + zwykłe majty + DWIE (tak dwie) pary majciorów z wkładka żelową + spodnie z wkładką piankową - no i po 50 km to już tyłek mówi zdecydowanie NIE! na krosowym mnie się to nie zdarzało.

Przesuwalem siodełko, podnosiłem - no nie wiem co robić innego. Rower jest zajebisty ale łapię się na tym, ze na mysl o trasie to mnie się odechciewa.

Jakieś pomysły? Używacie jakichś maści?
Podobno nie powinno się zakładać zwykłych majtków. Jeździcie bez?
  • 11
  • Odpowiedz
Na gravelu mam - nakładka na siodeko żelowa + zwykłe majty + DWIE (tak dwie) pary majciorów z wkładka żelową + spodnie z wkładką piankową - no i po 50 km to już tyłek mówi zdecydowanie NIE! na krosowym mnie się to nie zdarzało.


@Funky__Koval: kup siodełko wymierzone pod dupe (poradnik mierzenia dupy znajdziej na yt) + dobrej jakości majty z wkładką. Przez to że masz tyle bzdetów na tym siodełku
  • Odpowiedz
@Funky__Koval: Rower krosowy może mieć zbliżoną geometrię do gravela. Fundamentalnie te rowery się jakoś nie różnią, poza kierownicą, więc jeśli na tamtym byłeś w stanie jeździć wygodnie, to może da się odwzorować to na gravelu. Ja jeżdżę od wielu sezonów na szosie i od około roku bujam się z bólem tyłka. Zupełnie nie wiem co może być powodem. Porada, żebyś wybrał lepsze siodełko jest dobra, ale bardzo niepraktyczna. Jest to bardzo
  • Odpowiedz
Na gravelu mam - nakładka na siodeko żelowa + zwykłe majty + DWIE (tak dwie) pary majciorów z wkładka żelową + spodnie z wkładką piankową


@Funky__Koval: i to jest problem

kup zwykłe twarde siodełko i wywal te nakładki żelowe i pieluchy. Dwie jazdy i bedzie ok
  • Odpowiedz
@Funky__Koval: używaj tego siodełka które masz w crossie. Albo zmieniaj siodełko ze sztyca za każdym razem jak będziesz jeździł na innym rowerze albo kup drugie identyczne.
  • Odpowiedz
@Funky__Koval jak mogłeś chłopie nie wpaść, żeby zamienić siodełka :D
Mam tribana i siodełko fabryczne wybitnie mi nie pasowało, 10km i następnego dnia ledwo siedziałem.
  • Odpowiedz