Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czego radzilibyście się uczyć, aby mieć szansę na przebranżowienie? Jestem artystą, ale głównie siedzę u Janusza na etacie i robię wizualizacje 3d i grafiki 2d. Generalnie spoko praca mimo januszerstwa i pewnie mógłbym mieć lepszą, ale.. obawiam się o to, że niedługo AI mnie zje i nie będzie sensu dalej iść w grafę.
Nie jestem jeszcze bardzo stary - mam 26 lat, ale wizja pójścia na studia, by mieć jakiekolwiek przebicie na rynku nie podoba mi się. Myślałem o branży jakkolwiek kreatywnej, w której studia nie jest "must have". Ogarniam bardzo dobrze angielski, dodatkowo uczę się innych języków...
Myślałem o e-commerce, marketingu, UX/UI, ale to wszystko wymaga dużej ilości pracy (dodatkowo na wielu ofertach z marketingu chcą studiów). Liznąłem każdą dziedzinę, ale też musze czuć sens tych wielu poświęconych godzin nauki.

Nie wiem co robić. Chyba wpadnę w depresję

#pracbaza #praca #grafika #marketing #ecommerce #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
Czego radzilibyście się uczyć, aby mieć szansę na przebranżowienie? Jestem artystą


@mirko_anonim: na cokolwiek niezwiązanego ze sztuką.

wizja pójścia na studia, by mieć jakiekolwiek przebicie na rynku nie podoba mi się.


@mirko_anonim: nikomu się nie podoba. To niestety spory problem dzisiejszych czasów, że 90% kierunków studiów istnieje jako rozszerzony kurs zawodowy albo przepustka do pracy.

Myślałem o branży jakkolwiek kreatywnej, w której studia nie jest "must have".


@mirko_anonim: Nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: znajomą ilustratora kiedyś do nas pod webdesign przebranżowiłem i zarabiała u nas $12/h, po pół roku odeszła i wróciła do rysowania i zarabiała... $50/h, to było kilka lat temu i widziałem, że robi teraz u nich też inne rzeczy więc kwota pewnie wzrosła ;) trzeba być po prostu dobrym w tym co się robi i szukać kogoś kto to doceni.
  • Odpowiedz