Wpis z mikrobloga

CBOS: 68% młodych kobiet w wieku 18-45 lat nie planuje posiadania potomstwa.

Amerykańska fundacja Morgan Stanley: W roku 2030 aż 45% kobiet na terenie Stanów Zjednoczonych będzie bezdzietnymi singielkami

To samo badanie przeprowadzone przez Morgan Stanley: do 2030 roku na terenie Stanów Zjednoczonych samotne bezdzietne kobiety będą największą, najbogatszą i najbardziej oddziaływującą na gospodarkę grupą konsumencką.

To samo badanie cytowane przez CNN i Forbesa wykazuje że główną siłą kształtującą amerykańską ekonomię po 2030 roku będą samotne bezdzietne kobiety. Po roku 2030 kobiety mają stać się posiadaczami większej ilości majątku niż mężczyźni łącznie oraz kupować więcej samochodów niż mężczyźni. Największym beneficjentem ma być firma Tesla. Ze zwiększonych wydatków coraz szybciej bogacących się kobiet skorzystają takie firmy jak Nike, Lulemon Atheltica (kobiety będą chciały zachować tężyznę fizyczną), samotne kobiety będą również spędzały więcej czasu na upiększaniu się, wpływy taki firm jak Sephora czy Ulta Beauty też wzrosną. W związku z rozpadem tradycyjnego modelu rodziny na terenie USA skorzystają restauracje sieciowe typu Starbucks czy Burger King. Kobiety chętniej będą jadły na mieście niż przygotowywały posiłki w domu

#demografia #usa #ekonomia #ciekawostki
  • 23
  • Odpowiedz
CBOS: 68% młodych kobiet w wieku 18-45 lat nie planuje posiadania potomstwa.


@Je22: większości młodym zmieni się z czasem, w tej grupie są też kobiety, ktore mają dziecko czy dzieci i nie planują kolejnych, takie badanie trochę z ....

To samo badanie przeprowadzone przez Morgan Stanley: do 2030 roku na terenie Stanów Zjednoczonych samotne bezdzietne kobiety będą największą


@Je22: największą póki co stanowią rodzinny, bezdzietne kobiety to max 15% społeczeństwa
  • Odpowiedz
największą póki co stanowią rodzinny, bezdzietne kobiety to max 15% społeczeństwa


@HaPe: kwestia czasu. W PL już 30% 40latek jest bezdzietnych.
  • Odpowiedz
@Klimbert: skąd dane?

@Je22: ja nigdy nie byłem w USA, ale wydaje się, że oni są trochę do przodu względem Polski również w tej kwestii, ale skoro 45% kobiet będzie bezdzietnymi singielkami to jeszcze więcej będzie bezdzietnych singli. To będzie obok AI następna rewolucja XXI wieku, że ludzie przestaną wiązać się w pary
  • Odpowiedz
68% młodych kobiet w wieku 18-45 lat nie planuje posiadania potomstwa.


@Je22: posiadania, LUB posiadania większej liczby potomstwa, to duża różnica. Druga sprawa, że młodszym w sporej części przejdzie. Co nie sprawi jednak, że nasza sytuacja przestanie być uber-#!$%@?, bo będzie uber-#!$%@?, a nie super-uber-#!$%@?
  • Odpowiedz
W PL już 30% 40latek jest bezdzietnych.


@Klimbert: poproszę o żródło tych informacji, ja czytałem, że 27% ale to bylo w artykule a nie badaniach, a niestety zauważyłem, że często autorzy dobierają sobie dane tak by pasowały pod tezę, np. faktycznie jest 27% bezdzietnych kobiet, ale część z nich zostanie jeszcze matkami.
  • Odpowiedz
W PL już 30% 40latek jest bezdzietnych.


@Klimbert: Ile kobiet w Polsce nie ma dzieci?
Mateusz Łakomy: Wskaźnik bezdzietności wynosi u nas około 25 procent. To oznacza, że taki odsetek kobiet w okolicach czterdziestki nie ma dzieci.
  • Odpowiedz
@HaPe: te 25-27-30% to bezdzietność wśród kobiet, które już dzieci mieć nie będą, bo są brutalnie mówiąc, za stare. Czy da się policzyć ile kobiet nie ma dzieci, ale wliczając te, które matkami zostaną w przyszłości, to pewnie będzie (ale to mój strzał) ponad 50%.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: to można tylko prognozować, ale jeżeli w 2023 wskaźnik dzietności był 1.12, a to uwzględniania kobiety w wieku 15-49 i z każdym rokiem spada (bo „odpadają” kolejne roczniki 49-latek) to można się spodziewać, że w grupie 15-39 jest już grubo poniżej 1.0
  • Odpowiedz
@lajsta77: ty lepiej sprawdź dzietność latynosek, zanim nazwiesz je płodnymi. Tam w całej Ameryce Południowej i Środkowej zostało ledwie 5-6 krajów z dzietnością powyżej zastępowalności pokoleniowej, a kraje jak Chile czy Urugwaj są w tak samo głębokiej dupie jak my, w dodatku z większym tempem spadków w ostatnich latach.
  • Odpowiedz
Ciekawe jak te głąby z korpo sobie to policzyli. Skoro dzisiejsze witaminki nie chcą rodzić dzieci, bo im zachodnie korpo wyprały mózgi, to kto za 20-30 lat będzie kupował produkty i usługi, od tych korpo skoro dzieci nie ma?
Wszystko na świecie kręci się do momentu kiedy jest zastępowalność pokoleń, gdy tego nie ma, i ilość konsumentów spada, to maleją też zyski.
Na zatrudniali jakichś julek do prania mózgu innym julkom, które
  • Odpowiedz
@Je22: Nie ma co się kłócić z rzeczywistością, tylko korzystać. Panowie, otwierać rachunki giełdowe i wjeżdżać na pełnej w spółki produkujące kocią karmę.
  • Odpowiedz
@pamareum: osobiście też mam wrażenie, że w grupie 19-39 to dzietność jest już sporo poniżej poziomu 1.0.
Wśród moich znajomych/ludzi z pracy/rodziny jak sobie ostatnio policzyłem (ludzie w wieku 35-45 lat, grupa ok 50 osób) to dzietność mi wyszłą na poziomie 0.76 :-)
  • Odpowiedz