Wpis z mikrobloga

@wengluch99: Aktualizacje Windowsa albo Windowsowy Antivirus w trakcie skanu potrafi wciągnąć trochę zasobów w trakcie pracy, co może być szczególnie odczuwalne na troche słabszych sprzętach. Ale skana można zrobić. Malwarebytes Anti-malware - zainstalować, przeskanować, usunąć. Może coś znajdzie.
  • Odpowiedz
@wengluch99: Jeszcze Process Explorer pobierz i tam sprawdź te procesy i zużycie zasobów przez nie. Przed w Windowsowym się potrafią schować, nawet w zakładce szczegóły nie zawsze widać. W tym programiku wszystko jak na dłoni jest, może tam coś się znajdzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@SirPepePanDziobak: tez nic, wydaje mi sie ze to kwestia RAMu ale jak to mozliwe xD? ze z dnia na dzien nagle taki przeskok
zrobilem format i jest troche lepiej tzn. discord, przegladanie internetu na luzie ale tylko odpale filmik na yt to wszystko zaczyna lagowac

uzywam chromea, dla pewnosci zainstalowalem opere i tam jest to samo
  • Odpowiedz
@wengluch99: O #!$%@? ale taktowanie proca buja, moze ustawienie zasilania na wysoką wydajność coś da. Ale to w sumie przez temperatury pewnie, 90 stopni w benchmarku na cpu to grubo jest. Ale w normalnym użytkowaniu może coś pomoże.

Jak temperatury w normalnym użytkowaniu btw?

A ten format to format i czysty reinstall był tak? Czy factory reset?

No i jak przypuszczasz, że ram może #!$%@? być, to memtesta jeszcze można puścić,
  • Odpowiedz
@wengluch99: można jeszcze specyfikację sprzętu prosić? bo widzę gtx950, procek jakieś pewnie 4 rdzenie taktowanie ok 3,2 ghz maks, no z behemotem do czynienia tutaj raczej nie mamy, ale do odtwarzania yt i pogrania w lola powinien luźno radzić. No i według 3d marka zobacze ile tej wydajności powinien mieć, chociaż temperatury go duszą jak cholera w nim.
  • Odpowiedz
  • 0
@SirPepePanDziobak: nie wiem na ile to jest realne, bo az ciezko mi uwierzyc ze 80* moze znasz jakis inny cpu tester
mam odpalony wykop, twittera, i fb a w tle spotify z discordem XD

sformatowalem tylko dysk C z windowsem

teraz szczerze mowiac mysle, ze to wina procesora blue screena mi nigdy nie wywalilo

cieplo sie zaczyna robic, pasta wymieniana byla z jakies poltorej roku temu, komputer stoi blisko biurka jedna
wengluch99 - @SirPepePanDziobak: nie wiem na ile to jest realne, bo az ciezko mi uwie...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@wengluch99: użycie max 30%, 20 watow mocy używa i temperatury po 70 stopni plus? Ło baben, gorunc jak cholera. Generalnie takie przyrosty temperatur z dnia na dzień sie nie dzieją, chyba że mocowanie chłodzenia pękło i nie przylega poprawnie do procka, jedyne co mi do głowy przychodzi póki co. Warto zajrzeć, jak to wygląda, czy się trzyma, czy wentylatorki działają, przy okazji wymienić pastę i zobaczymy co dalej.
  • Odpowiedz