Wpis z mikrobloga

Stoje przed podjęciem decyzji ogrzewania na piętrze.
Mam bliźniaka, małego 98m2
Na parterze z automatu ma podłogówkę, ale na piętrze wg projektu są kaloryfery, na tym etapie mogę wybrać podłogówkę i teraz pytanie czy to dobry kierunek?
Na piętrze będą pokoje typowo sypialniane + łazienka.
Podłogówka na łazienkę wg mnie musthave + jakiś elektryczny kaloryfer na suszenie ręczników.
Robić podłogówkę na całym piętrze, gdzie człowiek w nocy lub chłodniej?
Piec gazowy z zasobnikiem.
#budowadomu #budujzwykopem #ogrzewanie
  • 10
  • Odpowiedz
na tym etapie mogę wybrać podłogówkę


@Akuku69:
Tak, nawet się nie zastanawiaj. Za 20 lat założysz pompę ciepła bo tak UE nakaże i będziesz wyzywał, że COP #!$%@? a rachunki wysokie, bo musisz mieć 50-55 stopni w instalacji CO zamiast 35 aby jako-tako grzały te grzejniki.
  • Odpowiedz
na tym etapie mogę wybrać podłogówkę i teraz pytanie czy to dobry kierunek?


@smk666: W zasadzie to jedyny możliwy wybór i nie ma innego. Łączenie grzejników i podłogówki podnosi zużycie i koszty.
  • Odpowiedz
@Akuku69: To musi być jakiś bardzo stary projekt albo jakaś dziwna pracownia. Jeśli wodne ogrzewanie, to tylko podłogowe. Jak człowiek lubi chłodniej, to człowiek sobie skręci podłogę zaworem na rozdzielaczu raz na zawsze, tak jak zaworem na grzejniku.
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: Znajomi w bliźniaku z zeszłego roku mają tak samo. Podłogówka na parterze, kaloryfery na piętrze. Nie wiem czy to kwestia kosztów (dewelperka) czy ki uj.

@Akuku69 Bierz podłogówkę i się nie zastanawiaj. Nikomu grzejniki na ścianie potrzebne nie są
  • Odpowiedz
W zasadzie to jedyny możliwy wybór i nie ma innego. Łączenie grzejników i podłogówki podnosi zużycie i koszty.


@Zabi96:
Niestety. U mnie na dniach rusza montaż pompy i do czasu remontu poddasza stanowiącego 1/4 metrażu za kilka lat będą tam grzejniki. Rozważam ich wymianę na klimakonwektory, które dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza mają przy 35 stopniach podobną moc do obecnych grzejników przy 55.
  • Odpowiedz
@Akuku69: Rób wszędzie podłogówkę. Teraz masz gaz, jak kiedyś zmienisz na coś innego to będziesz miał już przygotowaną pod wszystko prostą i ekonomiczną instalację.
  • Odpowiedz