Wpis z mikrobloga

@SendMeAnAngel: Nie wiem co tam napisałeś ale nie wygląda jak jakiś mega effort żeby to podmienić na coś innego.

Jak sobie radzicie w takich sytuacjach


Staram się nie korzystać z zewnętrznych bibliotek, a zwłaszcza z tych które maja bezpośrednio zależność do html'a. Jak już muszę z czegoś skorzystać to biorę popularne rozwiązania. Ogólnie to #!$%@?ć biblioteki.
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: Unikanie bibliotek które nie są twoje, no chyba, że stoją za nimi jakieś firmy albo dośc spora społeczność.

W Twoim przypadku:
Pierwsze co bym zrobił to usunął wszystkie bibliotek których funkcjonalność mogę zastąpić jakimiś prostymi rozwiązaniami.
Drugie co bym zrobił, jeżeli masz kod źródłowy biblioteki i autor ja porzucił to biore taka bibliotekę pod swój dach i sam naprawiam ją zeby działała i nie było błędów zależności. Przy okazji zmniejszam
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: nie używam gówno bibliotek, które mają mało pobrań bo prędzej czy później ktoś je oleje albo będzie problem z security. Jak widzę, że coś jest godnego uwagi i to aktualnie potrzebuje to nie ciągnę z npm bezpośrednio tylko forkuje do siebie (jeśli licencja na to pozwala) i sam utrzymuje. Nie ma problemu z upgrejdem bo wszystkie zależności są u mnie.

Jeżeli chodz o Twoj problem to wywalilbym tą bilioteke z
  • Odpowiedz
Zależy co to za projekt i jak długo masz zamiar przy nim pracować.


@tos-1_buratino: Projekt w robocie, który trwa już 3 lata i idzie w ślimaczym tempie. Do aktualizacji jest jeszcze Spring, ale tu też blokują mnie stare wtyczki. Chyba nie opłaca się tego teraz robić. Ewentualnie niech klient zapłaci.
  • Odpowiedz