Wpis z mikrobloga

xD gdzie najlepiej zmienic kraj opodatkowania? wlasnie wyliczylo mi ze musze doplacic 4700pln do zusu, a nie skorzystalem z tego gówna przez ostatnie 3 lata w ogóle.

Szukam czegos z zeby miec jak najmniejsze obciazenie fiskale. bo i tak bede siedziec w tym #!$%@? kraju.

#podatki #programista15k #cit #pit #zus
  • 33
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: Wydaje mi się że Polska ma najkorzysteniejsze opodatkowanie. Może jakaś Rumunia ale dla 2% nie warto kombinować. Żeby w innym kraju rozliczać podatki to musisz być w PL mniej niz pół roku
  • Odpowiedz
xD gdzie najlepiej zmienic kraj opodatkowania? wlasnie wyliczylo mi ze musze doplacic 4700pln do zusu, a nie skorzystalem z tego gówna przez ostatnie 3 lata w ogóle


@jedzbudynie: dla takich gorszy się nie opłaca.
  • Odpowiedz
Żeby w innym kraju rozliczać podatki to musisz być w PL mniej niz pół roku


@zibizz1: nie tylko żyć, ale mnie to musi byc twoje centrum interesów życiowych. Jak dzieci i żona zostaną w PL to US to podważy i nałoży podatek
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: Dokładnie, nigdzie nie ma lepiej. Efektywnie razem z ZUSem zapłaciłem 18,46% od dochodu za 2023
PIT od przychodu wyszło 10.68% po ulgach, prawie wszystko na 12%
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: Ukraina ma 5% dochodowego dla it, ale jak z ZUS to nie wiem.

Zresztą pewnie bait albo jak ktoś napisał, zacietrzewiony konfederata. W Polsce jeżeli chodzi o podatki to jest eldorado, nawet lepiej. Płacisz mega grosze, a zyjesz w cywilizowanym kraju pierwszego świata.
  • Odpowiedz