Wpis z mikrobloga

Krótki poradnik jak tanio kupić mieszkanie 10 minut komunikacją do centrum wojewódzkiego.
Mowa tutaj o Katowicach, dobre zarobki ale też drogie mieszkania. Ceny za m2 nie różnią się dużo od lokalizacji, w centrum kosztują podobnie co na Kostuchnie a dojazd samochodem czy komunikacją to jest powyżej 30 minut do centrum.

Rozwiązanie?
Chorzów Batory!

Kupiłem mieszkanie do remontu 42m2 + balkon 4700zł/m2 (blok po termomodernizacji, wymienione piony, elektryka, okna, stan bardzo dobry tylko mieszkanie do odświeżenia). Wyremontowałem. Całość mnie kosztowała 250k czyli tyle co czasem wkład własny na jakieś mieszkanka w Warszawie.
Dojazd do centrum Katowic gdzie pracuje, zajmuje 6 minut pociągiem +4 minuty na dojście na dworzec i z dworca do pracy. A zarobki w Katowicach ostatnio niby wyższe niż w Warszawie.

No i zapomniałbym o pysznych obiadach pod dworcem na Batorym "Bar mleczny przystanek", obiad 15zł

#nieruchomosci #inwestycje #mieszkanie #slask #chorzow #katowice
  • 17
  • Odpowiedz
@szyb_prezydent: tyle wygrać...
To teraz opiszę sytuację w mojej rodzinnej mieścinie. Do centrum wojewódzkiego 45 minut komunikacją. Ceny od 10k/m2 za stan godny pożałowania do 14k/m2 za nowe budownictwo. Zarobki w tej mieścinie, to albo minimalna krajowa w jakimś urzędzie albo robota w Biedronce. Ceny w sklepach są z kosmosu, #!$%@? obiad w knajpie, to koszt 25-35zł.
  • Odpowiedz
Chorzów Batory!


@szyb_prezydent: W sumie okolice w których moja matka w młodości mieszkała.

To miasto wygląda jak ucieleśnienie depresji.

Lepiej mieszkać w Katowicach, niż oglądać ten syf na ulicach.

Bez urazy. 4700 zł za metr nie jest bez powodu.
  • Odpowiedz
@szyb_prezydent: tfu Chorzów... Panie, w Bytomiu to takie 42m2 za 150k kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A przynajmniej można było kupić zanim wprowadzili POPISowe dotacje dla deweloperów.
  • Odpowiedz
@szyb_prezydent sorry, ja teraz mieszkam na Batorym i tylko odkształcenia odliczam czas aż skończę chatę i nigdy tu nie wrócę. MIESZKAM
Mieszkam w okolicach targu na granicznej. Zero miejsc zielonych, jakiegoś skwerku. Brak placu zabaw dla gówniaka. Brak miejsc parkingowych. Wszędzie #!$%@? i roszczeniowy emeryci. Patola z ruchu która nawet po przegranym meczu lata z z racami i drze mordę. Ostatnimi czasy ktoś mi otarł auto i przyjechał rzeczoznawca z taką fajną
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Ja kupiłem w Sosnowcu, mam pięknie i zielono na całym terenie i blokowiskach koło mnie, do Katowic 10 minutek, mimo że spokojnie moją okolice mogę nazwać 15 minutowym miasteczkiem. Nadal uważam że top wybór zrobiłem ze nie pchałem sie do tych Katowic za wszelką cene bo dostałem lepszy standard za mniej.
  • Odpowiedz