Wpis z mikrobloga

@sylwia-SS: W Katowicach jest węzeł, ośrodek górnośląskiego przemysłu. Miejsce to jeszcze nosi nazwę wsi, ale wchodząc wieczorem do zajezdnego Welta, albo obiadując u niego przy table d'hotel mniema się być w największym wrocławskim hotelu, pożycie tutejsze ma barwę wielkiego miasta. Tu zgromadza się wszystko – wielu oficjantów zamieszkuje w Katowicach, a podróżujący radzi tu nocują. Katowice będą wzrastać jako miasta amerykańskie, obok gustowne, często okazale wystawionych domów, powstają ciągle nowe.
Józef
  • Odpowiedz
@sylwia-SS: Katowice są bardzo dobrze skomunikowane z wieloma okolicznymi miastami, ja np mieszkając w Rudzie Śl. jadę autobusem 29 minut do centrum Katowic, dokładnie tyle samo mam do urzędu miasta w Rudzie. Warto rozważyć tańsze mieszkanie np. na południu Rudy Śl. albo w Chorzowie czy Sosnowcu.
  • Odpowiedz
  • 0
@sabor95 dzięki to jest bardzo cenna uwaga i gdyby to było dla mnie do mieszkania to zastanowiłabym się nad większym metrażem poza Katowicami.
To ma być mieszkanie dla dziecka na studia i po prostu chciałabym chyba jednak Katowice.
Mam znajomego który kupił dom w Rudzie i też pracuje w Katowicach więc kierunek pewnie dobry :)
  • Odpowiedz