Wpis z mikrobloga

Fachowiec odkurzył płytę indukcyjną w montowanej kuchni swoim odkurzaczem karcher zajechaną plastikową końcówką która ma mnóstwo zadziorów i jakiś wbitych kamyków. Efekt to porysowana nowiusieńka płyta indukcyjna. Wkurzyłem się bo mam już dosyć tych speców. Jedno robią a drugie obok niszczą. Zero zabezpieczenia rzeczy, żadnego myślenia tylko jazda, byle szybko kasę wziąć i nara. W odkurzacz ma włożoną taką końcówkę z włosami - 3s na zmianę by stracił. To kur*a nie :/

Można coś z tym zrobić? Rysy czuć pod paznokciem lekko. Jakaś pasta polerska?

Ja wiem że od garnków zalapie też z czasem rysy. Ale to wygląda serio źle :/

#remontujzwykopem #zalesie #indukcja #agd #kuchnia
  • 65
  • Odpowiedz
@szczurek_87: ciul niech oddaje kasę za nową, a swoje dzieło niech zabiera. Oczywiście przekładka na jego koszt. Nie spuszczaj go z oka, bo na bank coś innego zniszczy z nerwów.
  • Odpowiedz
Polecam pod garnki ręcznik kuchenny papierowy kłaść i płyta będzie zawsze jak nowa


@Kramarz: Po co? Kuchnia ma służyć do gotowanie, a nie do oglądania. Ależ tacy ludzie (oglądający każdą ryskę) muszą cierpieć.
  • Odpowiedz
Polerowanie szkła, zwłaszcza hartowanego to nie jest robota na 5 minut. Żadne mleczka czy Cify nie załatwią tematu. Wszystko zależy od głębokości rys. Jeśli te Twoje są płytkie (a według opisu takie powinny być) to kupujesz tlenek ceru w proszku, rozrabiasz w wodzie, nakładasz futerko na kątówkę/wiertarkę i polerujesz. Od razu ostrzegam, nasyfisz bardzo dookoła bo będzie to bryzgać na wszystkie strony, lepiej okleić najbliższe powierzchnie folią malarską żeby większej biedy nie
  • Odpowiedz
@szczurek_87 mordo mam teraz to samo. Spec od mebli porysował mi czarne szkło w okapie jedną ogromną rysą. Całe mieszkanie w drobnych usterkach bo jeden spec na #!$%@? na to co zrobił drugi i wzajemnie sobie niszczą robotę. Najgorsze jest to, że zapłaciliśmy człowiekowi, żeby nad tym panował i #!$%@? panował. Mam już serdecznie dość wykańczania mieszkania i chyba następnym razem wezmę sobie ekipę do kompleksowego wykańczania, przynajmniej wszystkie usterki będą na
  • Odpowiedz
  • 3
@szczurek_87 ja też się srałem o każda rysę na kuchence. Różowej tłumaczyłem wiele razy żeby pod żadnym pozorem nie czyściła powierzchni ostrą stroną żadnego pomywaka. Kupiłem specjalne pomywaki które mają tę siateczkę specjalnie przystosowana do kuchenek i nie rysują, no ale różowa mi się skarżyła że słabo się nimi czyści naczynia i że mam kupić zwykle do naczyń bo są ostrzejsze. No i co? Wyjechałem na tydzień i różowa wyszorowała mi kuchenkę
  • Odpowiedz
Fachowiec odkurzył płytę indukcyjną w montowanej kuchni swoim odkurzaczem karcher


@szczurek_87: a po cholerę wyzywałeś kogoś do odkurzania pyty indukcyjnej, zwłaszcza nowej? Co to miało na celu, bo nie mam pojęcia xD
  • Odpowiedz
@szczurek_87: raczej z chłopem nic nie załatwisz już. Co do rys to i tak po krótkim czasie będzie porysowana, chcesz to mogę swoją wyczyścić i pokazać jak wygląda po kilku latach bardzo sporadyczne go gotowania na niej
  • Odpowiedz
  • 6
@szczurek_87 nic mi nie mów, płakać się chce, szczególnie jak po czasie zauważa się. Zauważ, że o swoje rzeczy dbają - telefon do folijki, etc. a możesz tłumaczyć i tak zniszczą.
  • Odpowiedz