Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki z tagu #rower. Przymierzam się do zmiany roweru ze starego zdechlaka kupionego za hajs z komunii ponad 15 lat temu na coś w lepszym stanie, co pozwoli mi rozwijać lepsze prędkości, najlepiej do 5k. Jeżdżę głównie po mieście, ale zdarza się jeździć też po trasach szutrowych. Czytałam sporo o #gravel, ale wydaje mi się że nie sprawdzi mi się poza asfaltem no i całkiem pochylona pozycja to chyba też nie do końca dla mnie. Możecie coś doradzić? W dodatku musi być to rower wygodny dla osoby ze wzrostem 150cm.
  • 8
  • Odpowiedz
@karokrakow: w zależności czego szukasz, jak to ma być takie zwykłe wozidlo+ to sprawdź:

Marin Kentfield 2
Marin Larkspur 2

Oba wymienione to takie wozidla plus. To znaczy pojeździsz po mieście ale i po polny h drogach, plus masz tam fajny sprzęt i porządną produkcję.
Oba też szybciej pojadą.Plus z twoim wzrostem szukasz najmniejszych rozmiarów więc będzie taniej - one nie schodzą jak popularne wersję, więc uda Ci się ugrać coś.
  • Odpowiedz
Do miasta, ale i dynamicznej jazdy, to cross, nie gravel. Na trasie gorzej, ale gravelem na miescie, swiatlach, dziurach, skrzyzowaniach, progach, pieszych, wariatach - sie zameczysz.am szose i zawsze zanim wyjade z miasta, to juz mi sie odechciewa dalszej jazdy. Na crossie popylam byle jak i byle gdzie bez bólu
Edit - ano i fajnego crossa kupisz za 3500, a modne gravele są dwa razy droższe, jak do miasta lekka rama, dobry
  • Odpowiedz
@karokrakow: gravel poza asfalt się sprawdzi, o ile to nie będą jakieś dramatyczne wertepy, ścieżki polne da radę, szuterek też. Bez wielkiego komfortu z powodu braku sensownego amortyzatora, ale za to dostajesz względną uniwersalność (sama o nim myślę, a mam szosę i trailowego hardtaila, on jest tak fajnie pomiędzy). Pozycja tak, jeśli nie chcesz pochylonej, to nie jest dobry pomysł.

Podobną funkcjonalność jak gravel będzie miał rower typu fitness, tylko bardziej
  • Odpowiedz
@karokrakow gravel bardzo dobrze się sprawdza na szutrach. Szukaj takiego gdzie stosunek reach/stack jest jak najwyzszy. To zapewni bardziej wyprostowana pozycję. Chyba merida silex najlepiej tu wypada. Masz 150cm jeżeli chcesz spróbować jazdy to zamontuje fotelik i Cię przewioze po krzakach i asfalcie.
  • Odpowiedz
Czytałam sporo o #gravel, ale wydaje mi się że nie sprawdzi mi się poza asfaltem no i całkiem pochylona pozycja to chyba też nie do końca dla mnie. Możecie coś doradzić?


@karokrakow:

W takim wypadku rower typu Fitness (Flatbar, Hybrid), i na 150cm wersja z kołami 27.5"
np. Trek FX, Specialiazed Sirrus, itp.
  • Odpowiedz