Wpis z mikrobloga

Te państwo to zlepek kartonu i g00wna wspierający biedotę i patologię. Normalny i pracujący człowiek w ramach wsparcia na urodzenia dziecka dostanie tylko 800+, a taki patol lub biedak ma multum dodatków i zasiłków - nic tylko się ruchać bez gumy.

#dzieci #polska #gownowpis
  • 14
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: Normalny i pracujacy czlowiek to nic nie dostaje. Tylko placi na pasozytow. Zawsze na poczatku roku mam popsuty humor. Pracodawca wysyla (bo musi) roczne roliczenie skladek. Krew mnie zalewa.
A jak po ostatiej podwyzce wklepalem se do pierwszego lepszego kalkulatora internetowego kwote brutto to zdebialem widzac roznice pomiedzy tym ile ja kosztuje pracodawce a tym ile zarabiam "na reke"
  • Odpowiedz
@moniuszki: Pracujacy ludzie to sami se "sponsoruja" te 800+ Pytanie tylko dlaczego ja sie do tego dokladam?

Bo nie ma bata - jedni zarabiaja tyle ze te 800 to po prostu zwrot tego co aplacili ale inni zarabiaja tyle ze te 800 w zaden sposob nie pochodzi z ich kieszeni. Pochodzi miedzy innymi z mojej kieszeni.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: Mnie to rozwala zawsze, że jak ktoś pracuje to nie ma co liczyć na publiczne przedszkole, a jak ktoś nie pracuje to może ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siedzisz w domu to się nawet dzieckiem zajmować nie musisz, państwo pomoże :)

Jasne, rozumiem logikę, że to mogłoby pomóc szukać pracy osobom bezrobotnym, ale jak przez pół roku ktoś tej pracy nie znajduje to powinien być wyjazd dzieciaka
  • Odpowiedz
  • 2
@bacaa90: np. becikowe, zasiłek rodzinny, świadczenie rodzicielskie, kosiniakowe - jeśli nie ma macierzyńskiego itd.
W niektórych sytuacjach darmowe obiady w szkole, zapomogi pieniężne.

@not_me Też tak uważam... W ogóle moim zdaniem przyjmowanie dzieci do przedszkoli i żłobków powinno być na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", a nie, że dziecko z biednej rodziny ma większe szanse lub samotna matka. Rozumiem, że są różne sytuacje w życiu, ale jak dla mnie każdy powinien
  • Odpowiedz
np. becikowe, zasiłek rodzinny, świadczenie rodzicielskie, kosiniakowe


@Neko-chan51: przecież to wszystko są świadczenia związane z rodzicielstwem. Pytałem się o te "multum" świadczeń, które można mieć w Polsce za leżenie do góry brzuchem.

darmowe obiady w szkole


O NIE TYLKO NIE TO XDDD No kto to widział, żeby dzieciak z biedniejszych domów mogły zjeść ciepły posiłek????!!!!!
  • Odpowiedz