Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś był ciekawy, zrobiłem krótkie podsumowanie (zebrane z reddita, instagrama, twittera) za co ludzie hejtują delegacje izreaela:

Joost prosił delegacje Izraela, żeby go nie nagrywali, więc zaczęli udawać, że robią zdjęcie ze swoim tancerzem, a tak naprawdę zoomowali na Joosta z opisem "Holender nas nie lubi i nie chciał żebyśmy robili z nim zdjęcia, więc robię zdjęcie z naszym tancerzem".

Zaczepiają reprezentantkę Grecji

Robią aluzje do innych uczestników w tym Bambie, również ją nagrywając

Znowu nagrywają Joosta bez jego zgody

Nie dokładnie delegacja, ale dziennikarze z Izraela zaczęli zaczepiać i nagrywać dziennikarza Hiszpanii, gdy krzyknął free palestine. Hiszpania wzywa EBU do wolności słowa i prasy

Dziennikarz KAN z izraela prowokuje Joosta, gdy ten został wykluczony z prób

Delegacja Izraela parodiuje protestujących

Komentator telewizji KAN podczas występu Bambie w półfinałach stwierdził, że jest "curse on Israel's image" i powiedział, żeby przygotować "curses and insults".

Bambie z Irlandii dostała pozwolenie aby mieć napis "ceasefire", godzine przed występem dostała informacje, że jednak nie jest to dozwolone i nie wyjdzie na scene jeśli będzie to miała

Bambie wstawia post na instagrama z coverem "Zombie" i wyjaśnieniem sytuacji

KAN skarży się EBU, że Belgia przed konkursem wyświetliła plansze z potępieniem działań Izraela

Kaarija też nie chciał być nagrywany razem z Izraelem i prosił o usunięcie filmów

Z dodatkowych smaczków:
Irlandia odmawia komentarza dla Izraelskich fanów

#eurowizja
Avmatrac - Gdyby ktoś był ciekawy, zrobiłem krótkie podsumowanie (zebrane z reddita, ...
  • 26
  • Odpowiedz
@Hogataa26: nigdy ich nie zaczepiała, po prostu miała ich w przysłowiołej du*ie - a to nie zbrodnia, tylko co najwyżej brak wychowania

@Avmatrac: czytałam też, że delegacja izraelska rzucała uwagi do ukrainy (typowe zaczepki o rosję), chorwację (zaczepki o serbie), i irlandii (transfobiczne) - ale to tylko z relacji ustnej, nie znalazłam jeszcze materiału filmowego z tych zdarzeń, ale widać, że próbują prowokować wszystkich ewentualnych konkurentów
  • Odpowiedz
@JanTadeusz chłop co się urwał z XIII w. Eurowizja to nie tylko muzyka ale i show telewizyjne.
Rammstein też by mógł sobie śpiewać do mikrofonu ale robią #!$%@? z Pirotechniką. Dla widowiska.
  • Odpowiedz