Wpis z mikrobloga

#zorza rozumiem, że te wszystkie zajebiste zdjęcia nie były wcale podkręcone w jakimś fotoszopie? Szczególnie te z miasta bo ja w mieście gołym okiem to #!$%@? widziałem
  • 19
  • Odpowiedz
@repiv: zależy czym robisz 90% zdjęć z efektem "o ja #!$%@? to w Polsce?" to podciągnięte. Mimo wszystko pięknie jest. Najbardziej realistyczne są te dodane niedługo po zachodzie. Tak aby ktoś nie miał za dużo czasu się bawić.

Chociaż tu sprzęt raczej robi robotę.
  • Odpowiedz
te wszystkie zajebiste zdjęcia nie były wcale podkręcone w jakimś fotoszopie?


@repiv: W wielu wypadkach NIE były podkręcone. Jednak człowiek tego tak nie widzi - bo ludzkie oko działa inaczej.
  • Odpowiedz
@repiv: Ja w miescie nie bylem i widzialem dwie kreski i tyle. Nic specjalnego - jak ktos nie ma doswiadczenia to by nie odroznil ich od chmury. A te zdjecia to sa robione z co najmniej 10-sekundowym czasem migawki, dlatego sa jasniejsze niz to co widac golym okiem. Nie sa podrasowane zadnym photoshopem, co najwyzej programem do wywolywania cyfrowych zdjec (cyfrowke mozna ustawic w specjalny tryb w ktorym zapisuje dane bezposrednio
  • Odpowiedz
@wicherq: Wystarczy zwykły telefon z epoki posiadający tryb manualny.

No ale fakt, że bez aparatu nie ma efektu wow. Wejdź na grupę fb o zorzach, tam pełno masz fot z telefonu i efekt jest fajny.
  • Odpowiedz
@wicherq: Ustawiasz czas migawki na 10/15 sekund. Stawiasz telefon na statyw aby był nieruchomo, kierujesz na północ (nie w górę, bo zrobiłeś zdjęcia gwiazd przy czym poruszyłeś ręką) i robisz zdjęcie.

Powiedz jaki masz telefon to będzie prościej pomóc ustawić. Ja też teraz jestem w domu, to nie mam pojęcia czy w tym konkretnie czasie jest. No i miejsce, ja mieszkam na północy, to nawet jak u mnie jest to u
  • Odpowiedz
@repiv @s9testoviron
to co wczoraj było widać ok 23:30, czyli jakby druga fala do mniej więcej 01:30 to było coś co każdy mógł widzieć gołym okiem, a z kompletnie ciemnej nocy zrobiła się jasność taka, że można by czytać font 12 bez problemu, wtedy już księżyc nie był widoczny, choć i tak jest aktualnie malutki. Na początku też mi się wydawało, że trochę lipa, bo tylko różowa poświata i wychodziło lepiej na
Czekolatka - @repiv @s9testoviron
to co wczoraj było widać ok 23:30, czyli jakby drug...

źródło: temp_file1592806686320098661

Pobierz
  • Odpowiedz