Wpis z mikrobloga

Oskarek w wieku 18 lat: Dostaje auto za 30k i prawko, robi 18tke, ma pieniądze na stawianie julką na randkach.
Przegryw w wieku 18 lat: Nie robi nawet 18tki, nie ma pieniędzy na wyjście na randke.
Oskarek w wieku 21 lat: Wynajmuje kawalerkę, studiując na dziennych, nie pracując.
Przegryw w wieku 21 lat: Pracuje w kołchozie, wynajmuje pokój, odkłada 2 miesięcznie.
Oskarek w wieku 25 lat: Za ukończone studia dostaje mieszkanie od rodziców, wyrywa Julke bo ma gdzie grzmocić i czym podwieźć, nie jest gołodupcem, zmienia auto z 18tki na coś nowego.
Przegryw w wieku 25 lat: Kupuje pierwsze śmierdzące auto za 5k, wynajmuje pokoj z 4 wspólokatorami, nie ma gdzie grzmocić.
Oskarek w wieku 30 lat: Ma 2 dzieci, ślub na którym w prezencie dostał kolejne auto i pieniądze na zmiane mieszkania na domek
Przegryw w wieku 30 lat: Psuje mu się gruz za 5k, uzbierał na wkład, bierze klitke 20m2 na 30 lat, 500k klitka 500k do banku, dostał od rodziców mikrofale do mieszkania.

Wnioski: W życiu liczy się to, gdzie się urodzisz.
#przegryw #nieruchomosci #bieda #oskarek #mieszkanie
  • 26
  • Odpowiedz
@Mutin: nic jeszcze, gratuluję, ale ogarnij z łaski swojej, że nie każdy niepełnosprawny czy chory ma identyczną sytuację, jakbyś został sparaliżowany czy stracił cały majątek na leczenie po wypadku czy z powodu choroby to byś nie opowiadał denerwujących bzdur typu 'wszystko jest w twoich rękach człowieku, wystarczy chcieć" bo nie jest tak po prostu.
  • Odpowiedz
  • 0
@serio_serio nie każdy ma to samo, ale każdy powinien mieć wiarę w siebie zawsze i nadzieję na lepsze. Nie skazuj niepełnosprawnych na ból i cierpienie, bo są niepełnosprawni i tyle. Traktując nas w taki sposób czujesz się lepsza ode mnie ?
  • Odpowiedz
@Mutin: o czym ty mi teraz piszesz? nie rozumiesz kompletnie co ja mówię. gdzie niby kogoś skazuję? krytykuję durne podejście "możesz wszystko" bo 1/ jest nieprawdziwe, 2/ szkodzi ludziom poprzez przypisywanie, że skoro ktoś jest biedny tzn. że sam sobie zawinił, 3/ szkodzi tworząc presję, że każdy miałby zapieprzać nawet jeśli nie ma kompletnie możliwości fizycznych czy umysłowych.
Przeinaczasz co napisałam specjalnie albo z braku zrozumienia całkowitego. Sam prezentujesz kontrastowy obraz
  • Odpowiedz
@bulbulator12345: choćby ofiary wypadków, ofiary wojen/klęsk, niezawinione ofiary oszustw czy pomyłek systemowych (takie też są), ofiary słabego losowania genetyki. często "wybitnym pechem" są niekorzystne zbiegi okoliczności z długofalowymi konsekwencjami. ciężko wymieniać z góry, to bardziej sprawa indywidualnej oceny post factum gdy przy niektórych życiorysach widać, że bardziej chodziło jednak o wielki pech niż złe wybory czy lenistwo czy cokolwiek.
  • Odpowiedz
@serio_serio: ludzie którzy naprawdę nie mogą zmienic swojego losu to może 0,001% społeczeństwa. Większość niepełnosprawności tego nie uniemożliwia. Można pracować będąc na wózku, będąc niewidomym, bez rąk, bez nóg, bez rąk i nóg, będąc gluchym czy mając padaczkę. Sama ostatnio byłam w restauracji gdzie wszyscy kelnerzy byli całkowicie niewidomi i pracowali mega sprawnie, byłam pod niewyobrażalnymi wrażeniem.

O, i oczywiście nikt na tagu nie jest w tej grupie. Możesz całymi dniami
  • Odpowiedz