Wpis z mikrobloga

@Mezomorfix bo to wielkie kłamstwo. Kłamstwo jak ze szczepionkami. Nawet jak wchodzimy w recesję to np. w Ameryce była sroga narracja, że ekonomia się super świetnie kręci a w rzeczywistości to jedno wielkie kłamstwo z zakłamanymi danymi i statystykami
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: Ja na jedną ofertę za minimalną do pobliskiego biurokołchozu się kiedyś zgłosiłem pod wpisem na Facebooku xD.
Jak do cholery konkurować jak się tam ludzie zabijają o ofertę pracy za minimalną, a mają kilka kierunków studiów skończonych i więcej doświadczenia?
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: Bo realnie jest niedobór pracowników tylko w najgorszych kołchozach za minimalną, na tyrce całkowitej i z pocałowaniem ręki, że się wogóle pracę ma. W Polsce p0wiatowej ludzie zabijają się o takie prace, z powodu rosnącego bezrobocia, które realnie wynosi teraz około 15%. Kilkaset osób na jedno ogłoszenie, wymagania wygórowane na bardzo proste prace, przesyt osób po studiach z nic niewartym papierkiem. Tak właśnie zaczyna się recesja i spowolnienie gospodarcze. Będzie
  • Odpowiedz
  • 14
@Van-der-Ledre masz racje, generalnje ciagle to powtarzam ze minimalna krajowa w Polsce zostala podnesiona w ciagu ostatnich 2 lat o 40% w gore.

25% osob na UoP w Polsce zarabia minimalna to prawie 3.5 mln osob

Zaraz mi napisza albo beda obrazac, ze skonczylo sie pracowanie za darmo.

A my Polska.jestesmy tylko montownią i firmy moga sie zwijac bo gdzie indziej w uni beda miec taniej.

I za 3 lata partia ktora
  • Odpowiedz
  • 4
@Milo900: Pensje minimalną należy zamrozić na 2 lata. Przeszedł już kryzys inflacyjny więc ceny nie powinny rosnąć jakoś dużo a zarobki jak na montownie europy są dobre. Zamrożenie pozwoli na wejśce na rynek mało doświadczonym pracownikom a ci co już coś potrafią dostaną te 200 zł podwyżki od janusza.
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: Bo pracowników brakuje- takich co będą #!$%@?ć na czarno i wynajmować mieszkanie w 15 osoób aby było taniej. Żaden lokals nie jest w stanie z tym konkurować. Nawet Orlen do budowy swoich inwestycji w polsce ściągał imigrantów przez jakieś mniej lub bardziej podejrzane agencje.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Po prostu Polska naprodukowała bezużytecznych magistrów i macie ogromną konkurencje na rynku pracy na stanowiska z wyższym wykształceniem. Sprzątaczki które pracują prywatnie już więcej zarabiają.
Takie prawo rynku.
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: mnie zastanawia ile wynosi ukryte bezrobocie. Np. masę osób pracujących na kontrakcie b2b po zwolnieniu nie lata do urzędu pracy. To samo pracownicy robiący za ponad 10k na rękę też nie będą latać po zasiłki
  • Odpowiedz
@Mezomorfix:

Sprzątanie = praca dorywcza dla kobiet, więc madki chcą dorobić.

Niedobór pracowników dotyczy ciężkiej pracy na pełny etat w fabrykach, rolnictwie, itp.
  • Odpowiedz