Wpis z mikrobloga

#vim #programowanie te wszystkie tutoriale typu używaj vima/emacsa i nie odrywaj ręki od klawiatury będzie szybciej one one, zakładają że programowanie to głównie pisanie tekstu. Ja więcej myślę nad tym co robię niż klepie kodu więc w sumie to że czasem kliknę myszką dużo czasu mi nie oszczędza, więc na wuj mi w ogóle ten vimowy vibe i pomysł że tylko kod
  • 4
  • Odpowiedz
@KingaM: Przecież vim to edytor tekstu przede wszystkim, a nie IDE, choć niektórzy używają jako IDE. Chodzi o edycję dużych plików tekstowych - vim jest dobrym narzędziem do tego.
  • Odpowiedz
@KingaM:
Jak używasz vima na *nixie to ten edytor robi z systemu plac zabaw dla użytkownika. Zwykle użytkownicy vima integrują go z narzędziami z których korzystają.
Ja na przykład często korzystam z przekierowania potoku do vima.
  • Odpowiedz
@KingaM: przesiadłem się na neovima i też jakichś dużych plusów nie widzę. Wiadomo kod edytuje się szybciej ale takie ogólne poruszanie się po plikach/menu to w intelliJ też jest dobrze ogarnięte i tam też nigdy nie używałem myszki.

No i tak jak pythona czy jakieś Go fajnie się w tym pisze to nie wyobrażam sobie robić w tym jakiegoś refactoringu dużej apki w Javie z milionami abstrakcyjnych klas itp.
  • Odpowiedz