Wpis z mikrobloga

Cześć,
chcę wziąć auto w leasing. Auto będzie nowe, wartość auta 137k zł brutto. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, ryczałt, jestem VATowcem. Auto to Kia, z kilku salonów dostawałem wyceny i wszędzie łączna suma opłat wynosiła w okolicach 120% przy 5 latach trwania. Jak dobrać te parametry, tj. wpłatę początkową, czas trwania, wykup, żeby łączna suma opłat wynosiła jak najmniej? Jest jakiś wzór, z którego można korzystać, żeby samemu wyliczać pewne warianty i zrobić sobie wszystkie możliwe symulacje i żeby nie męczyć dziesiątkami maili osób, które to wyliczają? Załóżmy, że wpłata początkowa do 20%, wykup też do 20%, może nawet 30%, czas trwania to 5 lub 4 lata. A może jest jakieś rozwiązanie dla osoby prywatnej, które będzie bardziej opłacalne i nie pchać się w leasing na ryczałcie? Aktualnie mniej mogę przeznaczyć na miesięczne raty na samochód, ale myślę, że za rok byłbym w stanie nadpłacać, a z tego co wiem to w leasingu się raczej nie da?

#leasing #finanse
  • 6
  • Odpowiedz
@dyziu: W miarę swoich możliwości:
1. Skróć okres leasingu (minimum 2 lata)
2. Powiększ wpłatę początkową (nie da się chyba więcej niż 45%)
3. Zmniejsz wykup (min 1% przy 3 i więcej latach, min 19% przy 2 latach)
  • Odpowiedz
@dyziu: przekleję:

Na ten moment, oferta oparta o WIBOR 1M, dealerska z BNP zaczyna się od 106,77% przy 45% opłaty wstępnej, 24 miesiącach i 19% wykupu, a kończy się na 129,60% przy 0% opłaty wstępnej, 59 miesiącach i 30% wykupu. Obie kalkulacje mają to samo oprocentowanie. Wpływ na sumę opłat ma rozłożenie kapitału w czasie, czyli ile wpłacamy, na ile pożyczamy i na ile ustalamy wykup (czyli czysty kapitał, który generuje
  • Odpowiedz
@dyziu: na mAuto masz np. opcję kalkulatora, jak znajdziesz samochód, który Cię interesuje możesz sobie przeliczyć wszystko tak, żeby Ci pasowało i nie obciążało budżetu, może warto czegoś tu poszukać.
  • Odpowiedz