Wpis z mikrobloga

@rzzz pani redaktur, przynieśli, kazali podpisać, my nie czytali i teraz trzeba bulić. Wibor? Tak, to mieszkanie to nasz wibor. Dajcie jeszcze lata wakajek
  • Odpowiedz
@rzzz
Po co banki dawały tym golodupcom kredyty na zerowych stopach.
No nikt się wojny nie spodziewał może, ale ciągle kredyt na 30 lat golodupcowi na najniższym możliwym rrso xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Yuri_Yslin: Tak jak w 2014, każdy biorący kredo powtarzał:
"kto to widzioł, żeby w walucie brać, to tylko głupi tak robi, kurs może urosnoć",
to teraz będzie:
"kto to widzioł, żeby na zmiennym brać, to tylko głupi tak robi, stopy mogą urosnoć"

Funny story: frankowców uratowało to, że mieli walutę i na zmiennej, bo na stałej to by była rzeźnia.
  • Odpowiedz
@rzzz: Odkąd się wyprowadziłem od rodziców, wynajmy ciągle rosną. Rok w rok. Odkąd wziąłem kredyt, nadpłacam i sukcesywnie rata się zmniejsza. Dodatkowo moje wynagrodzenie też rok w rok rośnie, więc to też zmniejsza odczuwalność raty. Podsumowując: Lepiej mi z kredytem niż u januszów wynajmu co im przeszkadzało, że laske na noc sprowadziłem raz w miesiącu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 6
@gundis24:
@sierramikebravo:
No i elegancko, nie mam nic do ludzi, którzy mają kredyty. Twoja decyzja, twoje ewentualne zyski i twoje ewentualne straty.

Wkurzają mnie ludzie, którzy wzięli kredyty i teraz domagają się pomocy... bo oni mają kredyt i MUSZOM gdzieś mieszkać, dej. Nie pójdą przecież do mamy, czy na wynajem przepłacać Januszowi.
Kupili mieszkania dużo taniej niż dzisiejsze ceny i teraz chcieliby żeby kapitał zżarła inflacja. No taki sprytny pomysł.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że oprocentowania okresowo stałych na poziomie 3-4% nie zobaczymy jeszcze przez kilka lat.


@rzzz: Jeśli wrócimy do celi inflacyjnego na dłużej, to 4-5% jest w grze. Poniżej raczej już nie za naszego życia.
  • Odpowiedz
@rzzz: Zapomniałeś jeszcze o 2 pozycjach:

2031: rata znów 2000 zł, wynajem 4000 zł

2051: rata 0 zł, wynajem 8000 zł


@gundis24: Raczej 2030 - remont kuchni żeby podbić certyfikat energetyczny z C do H
2035 - ściepa na remont bloku żeby podbić certyfikat z H do U
2040 - kredyt na instajację systemu odzyskiwania pierdów żeby wbić na certyfikat energetyczny z U do J bo wtedy podatek jest o
  • Odpowiedz