Wpis z mikrobloga

Robię sobie spokojnie zakupy w sklepie. Słyszę "parę" 18-latków (dziewczyna i chłopak), którzy co drugie słowo używają #!$%@?, ja #!$%@?ę etc. W sklepie panoszą się jak jakieś psy spuszczone ze smyczy. Choć psy już więcej mają w sobie "kultury".

Płacę przy kasie za swoje skromne zakupy, za swoimi plecami słyszę komentarza typu: O #!$%@?, włos na bułce, chcę reklamację! Ja #!$%@?ę jaki syf. Ludzie to kupują? Eee ziomuś, a kupiłeś szlugi?! Płacę za zakupy i chcę wychodzić, ale "panienka" zastąpiła mi drogę, olałam to, bo "przepraszam", nie powiem takiemu "elementowi społeczeństwa" i przeszłam obok.

Już jestem prawie przy drzwiach, a ta mała lafirynda do mnie: MÓWI SIĘ #!$%@? PRZEPRASZAM! Ja się odwracam, cofam się i mówię: PRZEPRASZAM?! Do Ciebie? Naucz się najpierw stać z boku, a nie na środku. Na to ten jest "ziomuś" do mnie: Zamknij się szmato, bo Cię #!$%@?. Wtedy to się we mnie zebrało. Mówię: No spróbuj ;) Byłam w stanie zareagować, ale gdy widziałam, że jest dużo ludzi stwierdziłam, że nie ma sensu. Ich odpowiedzi się nie doczekałam.z brakiem reakcji. Swoją drogą cieszę się, że nie #!$%@?łam mu w ryj. Ale właśnie uświadomiłam sobie, że dzisiejsza młodzież nie posiada szacunku do drugiej osoby, tym bardziej facet, który obraża kobietę wyzywając od szmat i grożąc, że #!$%@?. Oh, jakie to męskie.

#nietruestory

PS. Ten wpis nie ma na celu #boludupy z mojej strony. Osobiście cieszę się, że opanowałam emocje, bo dobrze by to się nie skończyło.
  • 47
@Pzanty: Na szczęście miałam tylko 2 rzeczy. Ale w sumie tylko o jedną rzecz się martwiłam, że jak mnie koleś uderzy pierwszy (bo sama bym nie zaczęła, no chyba, że naprawdę puściłyby mi nerwy gdybym jeszcze raz usłyszała jakąś obrazę w swoją stronę) - o okulary, bo akurat miałam na nosie xD
@Vasey: aj tam #!$%@? nie można wszystkich do jednego wora wrzucać : ) trzeba debili omijać i tyle ;) gdybym przechodził obok i bym był świadkiem takiej sytuacji to typ by Cie przeprosił ; ) nienawidzę typów, którzy nie mają szacunku dla kobiet; )
@Vasey: nie koniecznie ulica tak też nie można mówić ;p znam osoby z patologii, które są kulturalne i w ogóle a zjebów z bogatych rodzinek ;P

@Vasey: Ty taka stara to nie jesteś a już walisz tekstami " gdy ja byłam w ich wieku " no no no :D
@MekaS: Akurat w tym nie ma nic śmiesznego. Piszę tak, bo to prawda. W wieku 18 lat nieważne co by się działo nie powiedziałabym np. do faceta 23 letniego, że jest #!$%@? czy frajerem. Szczególnie w podobnej sytuacji.
@Vasey: Ale że ty wiedziałaś to nie znaczy że inni też wiedzieli, i nie znaczy też że dzisiaj inne dzieciaki nie wiedzą. Jesteś nie wiele młodsza ode mnie, a ja pamiętam o wiele większą patologie na ulicach niż ta teraz. Wg mnie dziś jest o wiele bezpieczniej niż kiedy byłem nastolatkiem. Gdzie łysi w dresach z okolicznych zawodówek, urządzali zasadzki na dzieci z innych szkół i kroili ich z noki 3310,
@Vasey: zastanawia mnie to. Skoro taki typek potrafi powiedzieć coś takiego do innej kobiety. To w przyszłości nie widzę żadnego powodu,zeby nie mówił tak do własnej kobiety.

Ale co tam.