Wpis z mikrobloga

#!$%@?! Dropbox usunął 90% moich plików! Sam z siebie #!$%@?! I to na wszystkich maszynach!

Sytuacja wyglądała tak, że przygotowywałem prostą stronkę WWW na Windowsie i przelogowałem się na #linux, żeby sprawdzić jak moje dzieło wygląda w Chromie (na Win mam tylko Firefoxa). Jako, że pracowałem w folderze Dropboxowym, to po prostu uruchomiłem klienta na Linuxie, żeby zassał zmienione pliki. Okazało się jednak, że gdy parę tygodni temu potrzebowałem miejsce na partycji ext4 to wyczyściłem zawartość folderu Dropboxa na Linuxie. Gdy uświadomiłem sobie, że Dropbox chce zasysać wszystkie pliki to wyłączyłem demona i dałem za wygraną, po czym przelogowałem się spowrotem na Windows.

Uruchomiłem klienta Windowsowego, a on radośnie zaczął po kolei usuwać całą zawartość mojego folderu, na partycji NTFS! Pozostawił może z 10% plików. Trochę się #!$%@?łem, ale myślę #!$%@?, w akademiku mam drugiego kompa na którym wczoraj synchronizowałem Dropboxa to tam się wszystko ostało.

Moje zadowolenie skończyło się w momencie, kiedy sobie przypomniałem, że wyjeżdżając na weekend zostawiłem go włączonego, z uruchomionym klientem Dropboxa. Więc musiał on też od razu zassać event z serwera i także #!$%@?ć moje pliki!

No i #!$%@? jestem w dupie. Wszystkie ważne rzeczy tam miałem. Rozliczenia z US, inżynierkę, zaczętą magisterkę (na szczęście wiele nie zdążyłem napisać). #!$%@?.

Napisałem na support, żeby odwrócili event i przywrócili pliki, ale na razie brak odzewu.

#oswiadczenie

I tak sobie #!$%@? myślę. To, że używając takich usług dajemy dostęp do naszych prywatnych plików osobom trzecim jest oczywiste. Większość z nas używając ich się na to godzi. Jednak prawda jest znacznie gorsza. Dajemy im o wiele więcej. Dajemy im całkowitą władzę nad naszymi plikami. Jeden błąd systemu, jak w moim przypadku, i tracisz dzieło kilku miesięcy życia. I jedyne co możesz zrobić to liczyć na łaskę supportu, żeby przywrócił twoje pliki...

#dropbox #komputery #internet #cloud #cloudstorage #gorzkiezale #jakzyc #przegryw
snapwheed - #!$%@?! Dropbox usunął 90% moich plików! Sam z siebie #!$%@?! I to na wsz...

źródło: comment_sPyRmcrgZhGos4sROls1hQid2E6j69jG.jpg

Pobierz
  • 28
@snapwheed: to nie jest problem tylko i wyłącznie chmury, jest wiele przypadków blokowania np. gmaila i tak po prawdzie, to chvja można im zrobić :) jak kopia to tylko twardziel, flash i tyle :( chmura to chwilowe rozwiązanie, chyba, że płatna