Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, miarka się #!$%@? przebrała. Potrzebuję pomocy i informacji.

Mój znajomy w styczniu powiedział mi, że ma znajomego fotografa, który potrzebuje strony internetowej. Jestem studentem infy który chciał sobie dorobić małym nakładem roboty, więc wziąłem zlecenie. Ponieważ koleś zrobił wrażenie miłego starszego Pana oraz dobrze znał mojego kumpla, nie chciało mi się bawić w podpisywanie umowy. Stronka miała być prosta, umówiłem się na śmieszną kwotę 500zł. 50 razy chciał zmieniać jakieś pierdoły, grzecznie robiłem. Wreszcie skończyłem, 17 kwietnia dostałem maila z informacją, że wyśle kasę po 1 maja. 2 maja próbuję wysłać maila, dostaję zwroty. Myślę wtf, sprawdzam - strona została zdjęta z internetu. Próbuję dzwonić, telefon wyłączony. Poprosiłem kumpla o wyjaśnienie, poszedł do niego na chatę. Dowiedział się, że koleś zbankrutował i wyjechał do Anglii. Ostatnio dopiero napisał do mojego kumpla, że chciałby mi zapłacić i cośtam jeszcze zmienić (najwyraźniej nie miał odwagi napisać bezpośrednio do mnie). #!$%@?łem się i napisałem na jego nowy mail, że nie mam mu nic do powiedzenie, do czasu aż na moim koncie znajdzie się zaległe 500 + 250 z góry za następne zmiany. Odpowiedź, jaką otrzymałem przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Fragment maila:

Nadmienię tylko, że nie obowiązuje nas żadna umowa i nie ma w tym zakresie żadnych wiążących dokumentów. Strona, którą Pan wykonał była tworzona wyłącznie na moją prośbę i z Pana dobrej i nie przymuszonej woli. Umowa słowna tego w tym przypadku nie dotyczy. Mogę w każdej chwili z tego zrezygnowac bez żadnych konsekwencji choby z tego powodu,że mi się po prostu ten projekt nie podoba. Musi Pan wybrac: albo dostaje Pan 500 zł i bez ponoszenia kosztów pracy jedynie likwidacji zakładki VIDEO i przeróbki logo albo zostaje Pan z zerem.


P.S. Po dłuższej chwili namysłu dochodzę do wniosku, że nie zakończyliśmy współpracy i stwierdzam, że projekt do końca mi się nie podoba ze względu na bardzo skromną stronę estetyczną ale ma Pan szansę po obejrzeniu wielu serwisów FOTO nabrac inspiraccji, wysłac mi projekt oczywiście pomniejszony czyli bez tematów i zakładki VIDEO. Przy takiej wersji zmniejszonej o polowę płacę połowę czyli 250 zł. Czekam na propozycje i w następnym mailu wyślę nowy adres.


Takiego szczytu #!$%@?ństwa się nie spodziewałem. Już mu wysmażyłem piękną odpowiedź, żeby wsadził sobie swoją kasę w dupę i życzę powodzenia w znalezieniu kogoś, kto mu w Anglii zrobi stronkę za mniej niż 500 funtów. Trochę się #!$%@? zdziwi realiami.

Oczywiście jestem sam sobie winny, że nie podpisałem umowy, ale #!$%@? z tą kasą. Koleś zaczyna na nowo działać w Manchesterze jako PHOTOROBINSON, a ja chcę mu #!$%@?ć opinię w internecie jak się tylko da. Wszelkie porady mile widziane.

Żeby nie było, że jakąś straszną fuszerkę #!$%@?łem link do backup'u strony, którą zrobiłem. Jak za 500zł to #!$%@? cud miód i malina: stronka

#webdev #webdesign #programowanie #webmastering #freelance #html #css #php #kiciochpyta #pomocy ##!$%@?
  • 80
@Ghostli: kliknąłem na tej stronie zakładkę "o mnie"

Drogi Marszałku, Wysoka Izbo. PKB rośnie Nikt inny was nie zaś teorię, okazuje się jasne. Proszę państwa, wzmocnienie i określenia kierunków rozwoju. W związku z dotychczasowymi zasadami kierunków postępowego wychowania. Do tej sprawy spełnia istotną rolę w przygotowaniu i rozwijanie struktur jest ważne z powodu kolejnych kroków w większym stopniu tworzenie form działalności organizacyjnej umożliwia w określaniu odpowiednich warunków administracyjno-finansowych. Tak samo istotne
@Jubei: @login_zajety_sic: Zdaje się ,że koleś miał zapłacić i nagle zmienił zdanie. Wynika z tego ,że zaakceptował ją. Bez względu na wartość estetyczna należą mu się te pieniądze ,bo zdaje się ,że tak się umówili.

PS: wiecie tez dobrze panowie ,że często wynik końcowy to efekt pomysłów klienta które developer realizuje zgodnie z życzeniami zleceniodawcy i wykonawca ma tyle wspólnego z ostatecznym wyglądem ,że je wdrożył.
PHOTOROBINSON, a ja chcę mu #!$%@?ć opinię w internecie jak się tylko da. Wszelkie porady mile widziane.


@Ghostli: Darmowy hosting + kompromitująca go strona + darmowa domena np .tk Całość oczywiście via TOR bez zdradzania swoich personaliów w tym adresu email itp. Będziesz mieć swoją stronę "anty PHOTOROBINSON" na szczycie w googlach dla szukajacego np frazy "photorobinson" wystarczy dobrze wpisać meta keywords.

Jakby ktoś pytał mnie o zdanie to polacy to