Wpis z mikrobloga

@wysuszony: To jedyny minust tramwajów, choć taka sytuacja i tak jest dość rzadka, a tramwaj w mieście to moim zdaniem najgenialniejszy środek transportu.

1. Jest mega tani

2. Zazwyczaj tory są umieszczone nie na jezdni a między jezdniami (dlatego tramwaj nie uczestniczy w korku)

3. Czas przejazdu jest znacznie krótszy niż samochodem

4. Bardziej ekologiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....e - @wysuszony: To jedyny minust tramwajów, choć taka sytuacja i tak jest dość ...

źródło: comment_8LKUUZoyYQfiB6Y0Uos0ZShlD5o1ZEVn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kaskaderMike:

choć taka sytuacja i tak jest dość rzadka


W Łodzi zdarza się zawsze wtedy gdy akurat się spieszę, albo późno wracam. Zawsze.

Dodatkowo jest tak że jak zdechnie jeden tramwaj i stoją wszystkie, to zanim zastępcze autobusy przyjadą... A nie, jeszcze mi się nie zdarzyło bym doczekał się zastępczego autobusu, a czekanie ponad godzinę mnie nie ratuje. Poza tym przystanki są często tak porobione, że trzeba się nieźle nagimnastykować by
w.....y - @kaskaderMike: 


 choć taka sytuacja i tak jest dość rzadka

W Łodzi zdarz...

źródło: comment_aW7OZQOiOJPFlRUtJUKTN77QVwfjipSV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wysuszony: Miasto, przynajmniej w centrum, jest tak bogate w komunikację miejską że nie problem przejść 100 metrów na przystanek tramwajowy/autobusowy jadący w inną stronę, ale wciąż do tego samego celu. I mówię o Łodzi.
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: Szczególnie gdy niekoniecznie orientujesz się w liniach autobusowych i miejscach w których trzeba się przesiąść by dojechać do celu. Ja wiem że teraz jest doba smartfonów i aplikacji typu "jakdojade.pl", ale faktem jest że tramwaje są pod tym względem beznadziejne. Autobus się popsuje albo będzie miał wypadek, to choćbyś poczekał nawet to 20 minut to przyjedzie następny i nic go nie zablokuje, a z tramwajami wieczny problem, nie mówiąc już
  • Odpowiedz
@wysuszony:

Szczególnie gdy niekoniecznie orientujesz się w liniach autobusowych i miejscach w których trzeba się przesiąść by dojechać do celu.


Otóż to, jest doba smartfonów, więc żadnym problemem nie jest wejść w aplikację i sprawdzić. Ponadto możesz pytać ludzi wokół, zawsze znajdzie się ktoś ogarnięty.

Autobus się popsuje albo będzie miał wypadek, to choćbyś poczekał nawet to 20 minut to przyjedzie następny i nic go nie zablokuje


Korek zablokuje.

z tramwajami
  • Odpowiedz