Wpis z mikrobloga

  • 86
Pochwaliłam się w rodzinie, że mam po tym semestrze średnią 5.02, najwyższa moja średnia na studiach. Wujek dzwoni i cały dumny opowiada:

byłem u Janusza w sobotę na grillu, oni syna w podstawówce mają, tak chwalą że taki mądry, taka wysoka średnia 5.0 na co ja im mówię "o czym wy w ogóle mówicie, moja chrześnica na studiach ma średnią 5.2 !!!"


Już nawet go z błędu nie wyprowadzałam, jakoś się z tego kiedyś wytłumaczę, tylko tego Janusza mi trochę szkoda xd

Kocham moją rodzinę <3

#rodzina #truestory #coolstory
  • 112
via Android
  • 0
@blondeblossom: wybacz moją podejrzliwość, dużo mirków uważa, że sobie uroiłam moją średnią :P dziękuję, ale to nie jest najwyższa średnia u nas :) jestem przeciętna :P
via Android
  • 2
@szerokikarq: prawda jest taka, że u nas nie ma słabych studentów. Wszyscy wykruszyli się na studiach pierwszego stopnia, teraz zostało nas 10 i raczej wszystkim zależy na ocenach. Mówiąc, że jestem przeciętna, miałam na myśli przeciętność wśród tej dziesiątki a nie np ogółu studentów.
@b4kus: Daj spokój. Ilu znam takich na pwr ze średnimi > 4.8, którzy mają wręcz mizerną wiedzę, a uczą się tylko dzień przed egzaminami. Im wyższy rok, tym łatwiej złapać dobrą ocenę. Tak jest przynajmniej na trzech kierunkach, jak na innych to nie wiem. Wiem na pewno tyle, że średnia jest wyłącznie przydatna do otrzymania stypendium. Żadnego pożytku zawodowego z tego nie będzie.
via Android
  • 3
@kazminski: dokładnie. Aczkolwiek co do nauki dzień przed egzaminem - dla mnie jeśli ktoś jest w stanie ogarnąć hipertrudny materiał (np mechanika kwantowa ale taka bardziej advanced) w załóżmy 3 dni zamiast w semestr, to to jest geniusz :p i mówię o dobrym ogarnięciu a nie wykuciu na pamięć nie mając pojęcia czego się nauczyło.
@kote: Miałem na myśli również uczestnictwo w zajęciach i przygotowywanie do nich. Wiadomo, że jak ktoś oleje cały semestr, to nawet 3 dni nie wystarczą. Ale naprawdę wystarczy przygotowywać się do zajęć i poświęcić minimum czasu na naukę, to potem nawet dzień "przypomnienia" wystarczy na egzamin/kolokwium i dobrą ocenę.
via Android
  • 1
@kazminski: a tak serio to ok, tylko u nas są też tacy co cały semestr siedzą i się uczą a później nie mogą dobrze zaliczyć bo NIE MYŚLĄ. Dostają 3 i później łażą 3 razy na poprawę aż w końcu dostają tą piątkę bo się już prowadzącemu zadania pokończyły a ten ktoś się nauczył na pamięć wszystkich poprzednich :P
@kote: na którym roku jesteś, na 4 czy 5?

Ja się nie będę przyznawał z jaką średnią skończyłem studia, bo wstyd mi nie pozwala.

Tak nawiasem mówiąc, to myślałem, że jak się stworzy taka grupa bystrych studentów, to wykładowcy będą im dokręcać śrubę, w taki sposób, że niemożliwe byłoby, aby wszyscy studenci oscylowali w okół oceny 5.0.

Niemniej gratulację, wydaję mi się, że jednak na PWr nie rozdają tych piątek za