Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, jakby #inpost zupełnie przestał rozwijać #paczkomaty

Kiedyś praktycznie każda przesyłka była u mnie następnego dnia od wysłania, nawet w soboty docierały paczki. Teraz zazwyczaj tra to 3 dni. Podobnie cena - kiedyś paczkomaty miały niższą cenę standardową i chyba jakieś specjalne zniżki dla sklepów, bo wiele z nich oferowało tanią wysyłkę paczkomatem, teraz najczęściej jednak tańszą opcją wysyłki (na allegro, w e-sklepach) jest #pocztapolska albo nawet #kurier A przecież to automat powinien być tańszy, skoro nikt nie musi tam fizycznie siedzieć i wydawać paczek.
  • 3
@frastrat: przesyłki z reguły są u większości w ciągu 24, ale w regulaminie jest że podróż paczki to dzień nadania plus dwa dni robocze. co do sobót to zależy od wielu rzeczy, m.in. czy oddział pracuje albo o której godzinie paczka była nadana. generalnie jest tak, że jak ktoś nada powiedzmy o 18, a kurier już był pod paczkomatem, to paczka pójdzie dopiero na drugi dzień. od siebie dodam, że np.
Ja jednak wolę paczkomaty, z kurierem zawsze problem był z uzgodnieniem godziny itd. Ostatnio też korzystałam z serwisu jadezabiore.pl. Dodałam ogłoszenie i akurat ktoś jechał z Katowic do Wrocławia i paczka była szybciej niż kurierem i taniej :)