Wpis z mikrobloga

#ratownictwo #kurs #pokazy #mlodziez

Dzisiaj brałem udział w pokazie ratownictwa... ofc jako ratownik ( ͡ ͜ʖ ͡)

Przyjechała do nas grupa dzieci 12-16 lat z jakiejś koloni dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Pokaz był dość ciekawy, bo przedstawiliśmy im całą procedurę od przybycia na miejsce zdarzenia, po transport poszkodowanego na desce ratowniczej. Było profesjonalne RKO, badanie ogólne, usztywnianie kończyn (szyny Kramera), tamowanie krwotoków, zabezpieczanie jakiś małych ran codofixami, objaśnienie co to są hydrożele. Na koniec pokazałem im całą torbę R1 (cos takiego jak na zdjęciu) i wyjaśniałem po kolei co się w niej znajduje i do czego służy. Wszystko było ściśnięte w czasie, więc nie mogliśmy wdać się w szczegóły.

Troszkę podłamało mnie to, że z grupy 30-40 osobników tylko jakieś 60-70% interesowało się pokazem. Reszta była w innym świecie, jeden sebixlookstyle spał na podłodze, a dwie loszki "hot13lampucery" śmieszkowały pod nosem. Z drugiej jednak strony bardzo fajne było to, że gdy zadawaliśmy pytanie dzieciakom np. co powinniśmy zrobić na samym początku przed podejściem do poszkodowanego, rozlegało się dużo poprawnych odpowiedzi.
Pobierz
źródło: comment_dHzX1v9gZepPzTvne7BqQYJ92EVrQGsl.jpg
  • 6