Wpis z mikrobloga

@piottrek: Moje zdanie jest takie (mimo, że nie korzystałem z Play, ale rzuciłem kilka razy okiem).

Albo idę w jakieś coolowe dynamiczne technologie, angulary, rube, pajtony, próbuje być modowy, rzucać hasełkami i się sprzedawać #!$%@?ąc w okół siebie mgłę nowoczesności mobilności itd.

Albo idę w koproracyjne/przemysłowe tworzenie konkretnego profesjonalnego, czasem trochę "ciężkiego" kodu - i idę w stronę Javy.

Nie wiem właśnie po co na siłe takie "upraszczanie" javy jakimiś playami,
@hbpitero: Dzięki za rady, wziąłem się jakiś czas temu za JAVĘ ze względu na pracę, ale w niej głównie proste rzeczy w JSP robię i chciałem się trochę w JAVIE rozwijać. Dzięki za rady, w takim razie poznam trochę tego playa żeby wiedzieć o co w nim chodzi i pójdę w stronę proponowaną przez Ciebie.
@piottrek: jeżeli JSP to chyba raczej czas na servlety przede wszystim na początek, no i sama java java i java, bo jednak w javie sporo tego jest na początek nawet bez frameworków, wszsytkie te genericsy, kolekcje, wielowątkowość itd.
@piottrek: Na start może być druga część tej.

Niezależnie w jaką stronę pójdziesz będziesz odczuwał ogromne braki w samej javie. Więc tak czy siak genericsy, wielowątkowość, kolekcje itd. do mocnego opanowania. Do tego wiadomo samo obiektowe projektowanie, wzorce itd.

Z tej samej serii (Core) do webówki jest też dwuczęściowa "Servlets & jsp", nawet spoko. a potem to już dokumentacja konkretnego frameworka. Ewentualnie też JSR prosto z Oracle czyli specyfikacje samych technologii
@piottrek: Ja używałem Play Framework w Scali i był na prawdę fajny ale to pewnie dlatego, że on został stworzony z myślą o Scali - nie wiem czy w Javie używa się go tak samo dobrze.

CoffeeScript to nie jest framework tylko język, który kompiluje się do JavaScriptu. Używa się go świetnie i pozwala pisać dość zwięzły i ładnie wyglądający kod. Generalnie nauka CoffeeScriptu to kwestia przeczytania dokumentacji na ich stronie