Wpis z mikrobloga

Jak myślicie czy wzrost produktywności będzie duży?


@neufrin: Skoro przy drugim był wzrost o 100% to pewnie przy trzecim będzie kolejne 100%.

Mam jednak pytanie...skąd weźmiesz trzecie oko ,aby jednocześnie móc patrzeć na 3 ekrany ^^
@fotexxx: Pracuję na jednym monitorze, bo biurko za małe, ale jak masz 2 monitory to serio patrzysz jednym okiem na jeden, a drugim na drugi monitor? Już pomijając ból mięśni oka i zeza, to chyba nie da się wyostrzyć obrazu jednocześnie w dwóch różnych miejscach, więc chcąc sprawdzić coś na drugim/trzecim monitorze ruszasz oczy/głową na konkretny monitor i konkretne miejsce na tym ekranie.
@fotexxx: Ćwiczenia kręgów szyjnych

@list86: wkurza mnie ciągłe Alt-Tabowanie. Jestem, człowiekiem który na raz robi pierdyliard rzeczy i ma otwarte sporo okien, więc chciałbym mieć podgląd jednoczesny na te okna.
@Dzakus: Większośc osób subskrybuje tag #programowanie ,aby śledzić wartościowe wpisy związane ściśle z programowaniem.

Jakby każdy miał takie luźne podejście do tagowania to pół dnia czytałbym o krzesłach, biurkach, myszkach, zasilaczach, kartach graficznych, ubraniach, miskach dla kotów, tapetach, śmiesznych obrazkach o ile maja minimalny związek z programowaniem a dla wielu już sam fakt ,że to programista pyta o cokolwiek jest wystarczającym argumentem do tego ,aby tak to tagować.
Jak myślicie czy wzrost produktywności będzie duży?


@neufrin: Nie, mniejszy niƶ Ci się wydaje, chociaƶ zdarza się, ƶe i 3 za mało. Mój zestaw wygląda tak, ale w sumie częściej na trzecim jakieś rozpraszające pierdoły niƶ przydatności.

Skoro przy drugim był wzrost o 100% to pewnie przy trzecim będzie kolejne 100%.


@fotexxx: To tak nie działa
@fotexxx: Moim zdaniem przesadzasz troche. Akurat pytania czy porady zwiazane ze sprzetem w sytuacji gdy nasza praca to codziennie wiele godzin siedzenia na dupie sa bardzo mocno zwiazane z tematem. Dzieki temu mam najlepsza myche jaka kiedykowleik mialem i przymierzam sie do kupna nowego fotela :)

@neufrin: Mam dwa monitory wiszace na ramieniu i tez sie od czasu do czsu zastanawiam nad trzecim. Tyle ze musialbym chyba calkiem wymienic ramie
@neufrin: Nie mówię o alt-tab tylko porządnym WM który sam dopasuje okienka idealnie do sytuacji i do dwóch monitorów które już masz :P

xmonad, i3 .. te sprawy

oprócz tego są bardziej userfriendly rozwiązania, ot np. activities w KDE, albo po prostu wirtualne pulpity. Mam 6, i używam dwa monitory, nie wiem jak ludzie sobie radzą bez nich :P
@msq: myślę ,że nie przesadzam :) Za chwile będziemy czytać wpisy typu:

"Zimno mi w stopy ,gdy programuje zimą...jakie bamboszki polecacie w tym sezonie". I na pytanie dlaczego otagował jako programowanie napiszę: "bo to do programowania...tyle czasu siedzimy przed komputerem i bamboszki są uber ważnym tematem"
Za chwile będziemy czytać wpisy typu


@fotexxx: Jednak sadze ze przesadzasz. Na chwile obecna wpisy w temacie sprzetu sa zwykle dobrej jakosci i pojawiaja sie nieczesto.

Jak dla mnie to akcpetowale.

Czym innym sa wszelkie pazdzierze typu suchar czy tzw humorinformatykow albo heheszki laczone z programowaniem - to jest plaga jak wszy w PKP

Poza tym bamboszki to sprawa bardzo ogolna, a trzeci monitor czy dobra myszka lub klawiatura do programowania
@neufrin: Opisz swój workflow, łatwiej będzie coś doradzić. IMO 2 ekrany spokojnie starczą.

I - IDE

II - Dokumentacja

III - Preview?

Z drugiej strony: Masz hajsy i miejsce na biurku to w najgorszym wypadku na trzeci sobie wrzucisz wielki wizualizator muzyki. Ja mam takie podejście do ramu - pakuj najwięcej ile możesz, albo największe możliwe kości, bo prędzej czy później i tak będziesz chciał/potrzebował więcej.

Jak komputer obsłuży, to szkoda
@neufrin: Ja bym brał. Masz zastosowanie, a nie ma co się szczypać. Nie wrzucałeś tego filmiku z vine na FB czasami, ostatnio pojawił mi się chyba na tablicy, ale nie mam pewności. :)
@neufrin: Pewnie nie osobiście, ale Abe's w avatarze i gamedev sugerują delikatne podobieństwo charakterów. Też obserwuję kilka osób na FB, których nie znam. M.in. @rezoner więc sieć znajomości mogła spowodować, że widziałem Twój post na FB. :)