Wpis z mikrobloga

Mireczki. Najlepszy odtwarzacz filmów na Windows'a?

Używam i używałem PotPlayer, ale się musimy chyba rozstać bo PotPlayer nie może mi wyświetlić polskich znaków gdy napisy mam w formacie SRT i kodowaniu UTF-8.

Nie będę zmieniał kodowania i formatu bo mój telewizor odtwarza polską czcionkę tylko w srt + utf-8 ;-)

No chyba, że ktoś używa PotPlayer'a i ogarnia co zrobić.

Chciałbym mieć możliwość przewijania strzałkami kilka sekund jak to jest np. w AllPlayer oraz sporo możliwości edycji np. rozciągnięcia video czy zmiana wysokości napisów ;-)

#pytanie #kiciochpyta #informatyka #potplayer #allplayer #odtwarzacz #technologia #windows #pomocy
  • 30
@Cripex: a gdzie znajdę takowe ustawienia ?

W napi podczas instalacji wybieram domyślne i program kmplayer ściąga w txt i wszystko śmiga. ;) ale plik do filmu w srt dodane pl znaczki i działa :) więc coś masz nie tak chyba z napisami :D
@gorush: Ale ja chcę w SRT bo nie chcę dwa razy napisów pobierać ;-) A czasem oglądam też na TV, które czyta polskie znaki tylko w plikach SRT + UTF-8.

Także chciałbym pobrać raz i odtwarzać na PotPlayer oraz TV bez problemu.
@Cripex: w pot nic nie zmieniałem. domyślne ustawienia + napi pod kmplayera

i notatnik ++ w kodowaniu ma utw 8 bez bom (jest tez opcja z ale no dzialaja)

pl literki dopisalem sam:D
powiedz usuń zgłoś link


@gorush: Chodziło mi o ustawienia z PotPlayer'a ;-)

Miałem Winde na partycji recovery i po zabawach z Linuxem musiałem wgrać pirata i go spolszczyć -,- Teraz poprzestawiałem w Panelu wszystko co znalazłem na PL i są polskie znaki w instalce. Zaraz wgram jeszcze raz pot player i będę sprawdzał ;-)
@Cripex: w pot nic nie zmieniałem. czysta instalka :) ale po tym zdjęciu raczej problem z czcionką i językiem pl masz a nie wina playera czy napisów :) 3m kciuki :)
@gorush: Zmieniłem wszystko w ustawieniach języka w Windzie bo jeszcze niektóre były na USA ustawione domyślnie. System mi kazał zrobić reboot.

Wgrałem napiprojekt od nowa + potplayer.

W PotPlayer ustawiłem na Europe Wschodnią

I teraz działa SRT + UTF-8 + polskie znaki w PotPlayer oraz TV też widzi polskie znaki ;-)

Tak więc mam jedno kliknięcie i mogę oglądać na obu urządzeniach jednocześnie bo TV mam podpięte pod sieć kartą Wi-Fi