Wpis z mikrobloga

Witam Mirki.

Mam pytanie do osób, które mają większą wiedzę niż ja na temat Xboxa 360.

Problem jest Saints Row 3.

Gra od samego początku co jakiś czas się wieszała przy ładowaniu między misjami, bądź gubiła wszelkie pojazdy a postać stała w miejscu i nie mogła się przemieszczać.

Dodatkowe objawy to grzejący się Xbox i komunikat o zabrudzonej płycie.

Przy innych grach typu Forza Motorsport 4 i Assassins Creed: Brotherhood również występuje (jedynie) objaw grzania ale nie przeszkadza to w graniu.

SR3 było również sprawdzane na innym Xboxie i wyglądało to podobnie.

Gra już kompletnie jest nie do przejścia przy misji: Stilwater blues / Nazywam się C. Temple.

Mianowicie po odegraniu filmiku na lotniskowcu po wylądowaniu. Postać wisi w powietrzu i jedyne co widać to poruszające się w oddali auta i drzewa.

Pytanie brzmi czy Xbox już powoli umiera czy tylko płyta z grą jest po prostu walnięta.

Dane techniczne:

Xbox 360 model 1439 - nie przerabiany, kupiony używany. Drugi Xbox ten sam model.

Gra SR3- oryginał.

#xbox360
  • 17
Przeczytać laser. Miałem to samo. Kup płytę czyszcząca albo rozbiera pudło. Ja rozbierać i czyscilem i po takim zabiegu wszystko grało
Przeczytać laser.


@escoban: Ni da rydy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie napisałbym tu gdybym wcześniej nie przedmuchał X sprężonym powietrzem.

Sprawdziłem również czy instaluje Forze i tu nie ma problemu.

Bardziej mnie zastanawia czy GPU już nie wydala bądź płyta walnięta.

Czy może być tak, że obliczeniowo X nie wytrzymuje wymagań gry?
@orooo:

czyszczenie napędu


no no

spręzonym powietrzem


xDDDDDDDDDDDD

A worda też wgrywasz i mama mówi ze jestes informatykiem pewnie. Weź cumplu. Rozkręcasz konsolę, miernik uniwersalny w dloń i mierzysz rezystancje diody lasera, dostrajasz na niższy (żeby laser świecił mocniej) i elo, przekopie się przez największe gówno, no chyba, że skręcisz za mocno, to wtedy dioda pójdzie z dymem. Z czasem to się po prostu zużywa i trzeba podkręcić. Praktycznie każdy laser
Pobierz yacolek - @orooo: 


 czyszczenie napędu

no no


 spręzonym powietrzem



xDDDDDDDDD...
źródło: comment_oKVwJDdluvlUbAmh390eVnlhrxVIBIEu.jpg
@yacolek: Niestety dyplom inżyniera twierdzi żem informatyk. Wiem, Mama wiarygodniejsza :P

Spotkałem się z takim rozwiązaniem i uznałem, że dla jednego przypadku niedziałającej gry na 2X-ach nie warto grzebać przy optyce.

Poszukam po znajomych SR3 i w momencie jak inny oryginał nie będzie działać to rozpatrzę to rozwiązanie.

Dziękuję silent_digg3r, vervurax i yacolek za podpowiedzi. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak więc z okazji wolnego postanowiłem podkręcić czytnik od dvd w X.

Zidentyfikowałem najpierw moduł od czytnika który okazał się taki.

Pierwsze odczyty przed podkręceniem były 2.40 przy ustawieniach 20KΩ.

Po podkręceniu do 3.59 wszystkie gry czyta tak samo.

Natomiast SR3 zaczęło wywalać błąd od razu po załadowaniu się intra.

Więc nawet się cofnąłem jeżeli chodzi o problem.

Na szczęście zamówiłem już używaną gierkę z alleskubięwszystkich i gdy tylko ją otrzymam dam
@yacolek

Zakupione SR3 doszło i działa.

Powstał natomiast nowy problem Rocksmith 2014, które również zakupiłem używane powiela te same błędy co stara kopia SR3.

To już oznaka wymiany napędu czy dalej się głowić nad naprawą?