Wpis z mikrobloga

Mirasy, rozglądam się za zewnętrznym monitorem do laptopa. Głównie celem programowania, więc pytam programistów - czy monitor postawiony w pionie jest ogromną zaletą czy może nie jest to aż tak istotne? Generalnie z tego co się rozglądałem monitory z pivotem są droższe. Może moglibyście coś polecić? Raczej nie większy niż 24 cale. No i z przystępną, studencką ceną.

#monitory #komputery #programowanie
  • 16
@Solidly: Sam teraz szukam czegoś podobnego i pivot to naprawdę duża wygoda. Ewentualnie można kupić monitor, który można zamocować do osobnego stojaka, ale to zazwyczaj jeszcze wyższa cena.

Z tego co się orientowałem to do okolicach 1000zł do wyboru jest:

http://sklepdell.pl/p/2109/Dell-U2412M-24-16-10-1920x1200-IPS-Pivot-3-lata-gwarancji

albo

http://www.x-kom.pl/p/154808-monitor-lcd-led-24-iiyama-prolite-x2485ws-ips-dvi-displayport-.html

Chyba, że:

- nie zależy Ci na Full HD

- nie zależy Ci na 16:10

to może uda Ci się znaleźć coś trochę taniej, ale generalnie wśród monitoró
@Eoghan: dac tysiaka na 24" zwykly monitor nawet dodatkowo pixele nie pomoga w pionie

bralbym tylko 29" szeroki monitor gdzie zmiescisz sobie dwa cale okna i tak mozna sobie fajnie programowac bez skakania okiem przez dwie ramki dwu monitorow obok siebie
@bazingaxl: 29' byłoby spoko jeśli mówimy o stacjonarce, ale jako monitor do laptopa, to jednak zawsze będzie drugi monitor (no chyba, że ktoś używa laptopa z zamkniętą klapą, ale to bez sensu).

Ja osobiście szukam też czegoś, co nie będzie służyło tylko do pracy, ale też do rozrywki (pracuję w domu) dlatego ważne są dla mnie np. kąty widzenia, które w tych dwóch podanych przeze mnie przykładach są sensowne. Fajnie jest
@Eoghan: mowiac 29" mialem na mysli wlasnie 21:9 nic innego

nadaje sie do pracy

do gier i to jak

do netu i obok jakies okna z muzyka

do devu tez

ten monitor niema wad no moze dwie

nie ma 1200 w pionie

albo nie ma 4k-5k ale to bedzie gdzies za 1-3lata do dostania i pewnie 2500pln na poczatem minimalnie

imho jakbym mial wybrac 23-24" a 29" w tej samej cenie
@Solidly: ja mam jakiegoś BenQ 24' i jestem zadowolony, o wiele lepiej niż na samej 15ce. w zasadzie już 2gi rok mi służy, na x-kom jest w okolicach 500-600 i to jest na studencką kieszeń
mowiac 29" mialem na mysli wlasnie 21:9 nic innego


@bazingaxl: a no to chyba, że.

Co jednak w moim przypadku nie zmienia sprawy i opinii, że to by było super rozwiązanie jako samodzielny monitor, ale niekoniecznie jako dodatek do laptopa.
@Solidly: Wolę szeroki monitor – zawsze brakuje mi przestrzeni na palety i wizualnego DIFFa (porównanie tekstów obok siebie).

Z kolei wysokość nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, bo kod refaktoruję tak, żeby funkcja/metoda mieściła się w zakresie 5-20 linii.
@KrzaQ2: możesz napisać jak z ostrością, męczeniem wzroku i oglądaniem filmów? Monitor przeznaczony jest teoretycznie bardziej do pracy, więc szczególnie mnie interesuje ostatni punkt, czy w ogóle się do tego nadaje, czy raczej jest słabo?