Wpis z mikrobloga

#laptop #msi #naprawalaptopow @naprawalaptopow

Drogie Mirki!

Od trzech lat jestem posiadaczem MSI GT683. Rok po zakupie pojawił się problem z gniazdem zasilania, coś nie łączyło i nie ładował się. Dałem go do naprawy, wymienione zostało gniazdo zasilające, koszt naprawy 150zł i 6 miesięcy gwarancji. Po tygodniu od odebrania znów problem wrócił wiec w ramach gwarancji poprawili swoją naprawę. Przez ponad rok wszystko było cacy, laptopa oszczędzałem, więcej leżał na biurku niż był ruszany, nie było mowy o żadnym braniu go do łóżka itp.

Na początku lipca tego roku problem wrócił, wtyczka jeśli nie stykała to nagrzewała się do wysokiej temperatury - nawet podtapiała plastik, obecnie laptop kompletnie stracił swoje właściwości przenośne i jest unieruchomiony.

Chciałbym sam mojego laptopa naprawić, bo nie mam zaufania do serwisów. Potrafię polutować coś na własne potrzeby ale nigdy nie lutowałem płyt głównych. Macie może jakieś rady, poparte Waszym doświadczeniem w tego rodzaju naprawach? Nada się zwykła lutownica 30W, jaka temperatura? Gniazdo jedno z tych za 20-25zl allegro? Co myślicie abym przewody przylutował do płyty i wyciągnął je za zewnątrz obudowy. Gniazdo przylutowałbym na drugim końcu przewodów, może takie rozwiązanie wyeliminowałoby usterkę na zawsze - ma to jakiś sens?
sobczi11 - #laptop #msi #naprawalaptopow @naprawalaptopow 



Drogie Mirki!

Od trzec...

źródło: comment_GjZ9KOY6pOWdgJnQybiXrrfYVD7Qh8mR.jpg

Pobierz
  • 21