•  

  pokaż komentarz

  W życiu nie podejrzewałem, że można tak c!%#@wo jeździć.
  Nawet czerwone mają w dupie??

 •  

  pokaż komentarz

  A mimo to w raporcie policyjnym czytamy:

  "Do większości wypadków, w których poszkodowani zostali rowerzyści przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi"

  Przyganiał kocioł garnkowi, z resztą, na STOP CHAM jest już chyba 250 odcinków z popisami kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @michaljg: bo jak kierowca samochodu robi głupstwo to tylko on jest idiotą, a jak rowerzysta, to wszyscy "pedalarze". Taka logika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Przyganiał kocioł garnkowi, z resztą, na STOP CHAM jest już chyba 250 odcinków z popisami kierowców

   @michaljg: A ilu kierowców ma kamery? A ilu rowerzystów na chodnikach ma kamery?
   A jaki masz w liczbach bezwzględnych ruch samochodów a jaki rowerów?
   Najbardziej debilny argument na Ziemi.

   Statystyki mówią, że kierowcy powinni bardziej uważać na rowerzystów, tak samo jak rowerzyści powinni bardziej uważać na pieszych - i wszyscy będą szczęśliwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: z nimi nie wygrasz, oni są najlepsi przecież, w jednej chwili są rowerzystami, pieszymi i uczestnikami ruchu drogowego.
   Na tym filmiku wszystko poszło z fartem, ale w większości sytuacji tam zaprezentowanych, gdyby coś poszło nie tak i kierowca konserwy nie miałby kamery, to jest jego wina i tyle. Przepisy stanowią, przecież że musisz zachować szczególną ostrożność i przewidzieć idiotę, który jedzie chodnikiem i zaraz wiedzie Ci przed maskę, na drogę bo chce przejechać przez przejście dla pieszych, a tam ma czerwone, więc staje się uczestnikiem ruchu i śmiga asfaltem.
   Do debilów nie dociera, że w razie kolizji są na przegranej pozycji, niezależnie kto zawinił. Kierowcę auta chroni blacha, natomiast rowerzysta swoim ciałem, chroni rower.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Statystyki są nieubłagane, racja. Z nich jasno wynika, że procentowo to kierowcy są bardziej winni wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @michaljg: dlatego rowerzyści nie powinni jeździć po ulicach bo nie ma do tego warunków. Rowerzyści są zwykłymi samobójcami , na masie krytycznej oni sami powodują wypadki.
   https://natemat.pl/100333,protesty-po-wypadku-na-masie-krytycznej-przejazd-rowerzystow-jest-nielegalny-to-zwykli-terrorysci
   Pogoda także nie sprzyja rowerzystom , rowery są dla biedaków których nie brakuje w Polsce dlatego jest tylu cyklistów bo w Polsce nie wydobywa się ropy i do tego płace są najniższe w całej Unii
   https://www.wykop.pl/wpis/37974621/w-polsce-na-milion-mieszkancow-ginie-w-wypadkach-7/

   źródło: s8.dziennik.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @szkorbutny

   rowery są dla biedaków których nie brakuje w Polsce dlatego jest tylu cyklistów

   W takiej Danii ilu musi być biedaków...

  •  

   pokaż komentarz

   @szkorbutny: taaaa, Holandia to już w ogóle biedą piszczy... zobacz @michaljg: oo i już znalazł się bogaty "wąsacz mentalny" o którym pisałem

  •  

   pokaż komentarz

   A mimo to w raporcie policyjnym czytamy:

   "Do większości wypadków, w których poszkodowani zostali rowerzyści przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi"

   @michaljg: Zwróć uwagę na to, że samochody pokonują dużo większy dystans niż rowery, więc z automatu musi być z nimi więcej interakcji. Pamiętaj też o tym, że jeśli kierujący rowerem ucieknie, nie ma absolutnie żadnego sposobu aby udowodnić mu winę - nawet jeśli wszędzie są kamery. Jako że winny musi być, domyślnie zostanie nim kierowca, który ma tablice, i po zdarzeniu drogowym nie wsiądzie z uszkodzonym pojazdem do autobusu aby zwiać.

   Mowa powyżej tylko o zdarzeniach, gdzie poszkodowani są rowerzyści. A co ze zdarzeniami w drugą stronę? Wielu kierowców nawet nie zgłasza jak im jakiś rowerzysta obetrze samochód podczas slalomu w korku, bo szansa złapania jest absolutnie zerowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar

   Zwróć uwagę na to, że samochody pokonują dużo większy dystans niż rowery, więc z automatu musi być z nimi więcej interakcji

   To nie ma żadnego znaczenia. Podobny argument mogę użyć, zwróć uwagę, że jak jadę rowerem, to mijam tysiące samochodów a na tej samej trasie ktoś jadąc samochodem mija kilkunastu rowerzystów, a i tak samochody wjeżdżają w rowerzystów.
   W tak podanej statystyce nie ma znaczenia ilosc samochodow, rowerzystow, czy przejechany dystans.

   Wielu kierowców nawet nie zgłasza jak im jakiś rowerzysta obetrze samochód podczas slalomu

   Jak mnie samochód potrącił, to też nie zgłaszałem, bo wyszedłem bez szwanku.

  •  

   pokaż komentarz

   na STOP CHAM jest już chyba 250 odcinków z popisami kierowców.

   @michaljg: bo rowerzystę może nagrac tylko właściwie jakiś kierowca, ilu pieszczych czy innych uczestników ruchu ma kamery? Włąsnie myslać o stop cham zaczęłam sobie z kamerki zbierać tylko rowerzystów, ale tyle tego, i w kółko to samo właściwie (bywały m-ce, że 4 dni pod rząd, któryś mi z premedytacją na czerwonym wjeżdżał na przejście praktycznie pod maskę), że mi się znudziło co kilka dni brać kamerę i to zgrywać, kto ma na to czas, teraz zostawiam sobie na pamiątkę tylko najgorsze z najgorszych (jak nie zapomnę). Tak samo co piesi odwalają to nikt nie zobaczy bo nikt tego nie nagrywa, więc idac tym tokiem wszyscy zachowują się normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szkorbutny: rowery nie dla biedakow.. rowery sa dla ludzi mieszkajacych w wiekszych miastach. W Dublinie jest qkcja spoleczna majaca na celu wyeliminowqniu samochodow a zastapieniu ich rowerqmi. Nie da sie jezdzic czasami po ulicach tylu rowerzystow a raczej na paliwo ludzie kase maja

  •  

   pokaż komentarz

   @Filiplobo: w przeludnionych miastach ludzie nie mają wyboru , to że Holandia jest bogata nie znaczy że nie ma biedaków na rowerach np. z Polski .
   @hiperchimera: @michaljg: Rowerami jeździ biedota bo bogaty weźmie taksówkę i ominie korki.

  •  

   pokaż komentarz

   @szkorbutny: uwierz mi na slowo..jestem kierowca autobusu w Dublinie.. taxi nic nie zmieni musialbys miec helikopter. Rower pozwala omijac korki i jest ich corqz wiecej. Polakow na rowerach tez.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filiplobo: w Polsce taxi się sprawdza bo ma buspasy jak autobusy , biedaki wolą jechać stłoczeni w autobusie niż marznąć na rowerze. Dopiero gdy jest ładna pogoda widzę wysyp rekreacyjnych rowerzystów i turystów. Którzy szybko kręcą nóżkami żeby zmieścić sie w limicie czasu wypożyczonego roweru. Tym samym powodują wypadki z pośpiechu.

 •  

  pokaż komentarz

  W lato dojeżdżam do pracy rowerem około 15 km (centrum miasta). Zawsze po drodze minie mnie minimum 2 "rowerzystów", którzy w poważaniu mają wszystko, włącznie z czerwonym światłem na przejeździe dla rowerów. Nie mówiąc już o tym, że mało który rowerzysta potrafi poprawnie włączyć się do ruchu (np. koniec drogi dla rowerów na Emilii Plater w kierunku południowym w Warszawie). Nie raz się spotkałem z tekstami "jeźdź pan, kurde" jak ustępowałem pierwszeństwa kierowcom (co należy tam zrobić).

  •  
   m.....2

   +9

   pokaż komentarz

   @MarekW: no niestety, odsetek bezmózgów wśród rowerzystów jest znacznie większych niż wśród innych grup dlatego takie filmy można montowac prawie codziennie. Widać to nawet tutaj wśród komentarzy kilku osób, zaślepionych swoją ignorancją. Sam do niedawna dużo jeździłem i jak patrzę na to co się teraz dzieje to się trochę wstydzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @morfis2:
   To nie jest kwestia odsetka idiotów, bo ten w każdej grupie zawsze przeważa, różnica jest taka, że jako kierowca pojazdu tzw. "samochód" masz masę obostrzeń, musisz zdać egzamin potwierdzający umiejętności, znać przepisy, stosować się do nich, musi istnieć możliwość identyfikacji Twojego pojazdu i Ciebie, jako osoby kierującej, musisz opłacać składkę, która zwalnia Ciebie od odpowiedzialności cywilnej za popełnione błędy.
   A rowerzysta? Przecież w rozumieniu przepisów porusza się również równoprawnym do "samochodu" pojazdem, a obowiązków nie ma żadnych - brak identyfikacji, brak odpowiedzialności cywilnej, brak egzaminu kwalifikacyjnego. Wjedzie Ci taki kretyn w auto i co? Albo mu duszenie założysz, albo Ci zwieje i jak go zidentyfikujesz? Na podstawie koloru roweru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   m.....2

   -1

   pokaż komentarz

   odsetka idiotów, bo ten w każdej grupie zawsze przeważa

   @qLA: czy ja wiem, wśród rowerzystów ten odsetek wydaje się największy, wśród kierowców nigdy nie widziałem tak często tak durnych zachowań jak wśród rowerzystów. No ale to mniejszy problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   no niestety, odsetek bezmózgów wśród rowerzystów jest znacznie większych niż wśród innych grup dlatego takie filmy można montowac prawie codziennie. Widać to nawet tutaj wśród komentarzy kilku osób, zaślepionych swoją ignorancją. Sam do niedawna dużo jeździłem i jak patrzę na to co się teraz dzieje to się trochę wstydzę.

   @morfis2: Nie wiem czy większy, czy mniejszy. Faktem jednak jest, że brakuje edukacji. Ludzie wyjeżdżają na rowerach na ulicę nie znając przepisów. W sumie nie wiem co gorsze – nieznajomość przepisów, czy łamanie ich z premedytacją. Ok, sam łamię świadomie kilka przepisów – np. przejeżdżam na pasach jeśli nie ma ruchu i nie przeszkadzam pieszym, czasem jadę po chodniku jeśli droga ruchliwa i bym przeszkadzał samochodom. Czasem pojadę pod prąd (na szczęście w końcu miastach robią kontraruch). Ale wszystko to z zachowaniem uwagi i nie kurna na głównych arteriach miasta. Nigdy mi się chyba nie zdarzyło wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. To już jest jakaś skrajna głupota.

   Uważam, że każda osoba, poruszająca się na rowerze powinna posiadać dokument potwierdzający znajomość przepisów – czy to prawo jazdy czy kartę rowerową.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarekW: a jak jedziesz samochodem nie trafisz na podobnie złych kierowcow? Większość rowerzystów ma też prawo jazdy, co jak widać nie gwarantuje że umiejętności poprawnego zachowania się w ruchu zostaną wykorzystane. Nie wiem skąd ta nagonka skoro winni wypadkow sa głównie kierowcy. Nie jeżdżę tyle co Ty Ale o ile spotykam niebezpieczną jazdę w każdym środku transportu, o tyle jako rowerzysta zawsze muzę zakładać że jakiś kierowca zajedzie mi drogę, wbije we mnie na tzw strzałce, czy petfidnie zepchnie z drogi. Raz byłem nawet spychany na ścieżkę tam gdzie ścieżki nie ma, na Emili Plater właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: Uważam, że odsetek złych kierowców jest taki sam jak rowerzystów. Musze jednak dodać, że o ile tych dwóch rowerzystów przejedzie na czerwonym (co potępiam!) to zdecydowana większość się zatrzymuje i jedzie w miarę dobrze. Z kierowcami jest podobnie. W ostatnich kilku latach mam wrażenie, że kultura jazdy się poprawiła i obserwuję to jako kierowca i rowerzysta.
   Moim zdaniem problemem na drogach jest brak wzajemnego szacunku pomiędzy grupami użytkowników drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyciak666: Ten filmik nie rozsądza, czy więcej jest debilnych kierowców czy też zidiociałych rowerzystów, tym bardziej, że częsć rowerzystów jest również kierowcami i odwrotnie (więc pewnie w dużym zakresie to ci sami debile). Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że coś jest z częscią rowerowej społeczności mocno nie tak i to nie tylko dlatego, ze jeżdzą nieostrożnie, ale dlatego, ze odcina im wyobraźnię. Ich szanse w zderzeniu z autem są bardzo ograniczone, a mimo wszysko jeżdzą jak jeżdżą. Zapewne nieobce im są dane z przywołanego raporu policyjnego, bo na pewno nie raz po niego sięgali w kłótniach z konserwami, a mimo to ryzykują życiem, w zasadzie nie wiadomo po co.

 •  

  pokaż komentarz

  Kompilacja filmów z całego kraju, żeby pokazać problem w Warszawie. Dobre.

 •  

  pokaż komentarz

  podobną kompilację można by zrobić ze skuterami - też często mają wyj?$@ne na czerwone itp.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna