Człowiek o tysiącu zainteresowań, lubiący dobrą książkę,długie wypady rowerowe i nadużywanie dźwięku migawki archaicznej lustrzanki.

 •  

  Średnio za Leszkiem przepadam, jednak w tym filmie zgadzam się z nim w 100%. Sam przechodziłem przez to co porusza w nagraniu.

  #rower #sport #bieganie

  źródło: youtube.com

 •  

  Mam problem z CSS.
  Jak zrobić aby padding zlikwidować z lewej strony oraz po kliknięciu na ostatni guzik, pojawiające się menu było na równi z nim a nie pod.

  https://codepen.io/anon/pen/aRVZYX?editors=1100

  #webdev

 •  

  Jak połączyć trening z #mio i #endomondo da się to jakoś zrobić czy trzeba wszystko ręcznie od nowa robić?
  Padła mi bateria w mio to potem odpaliłem endomondo.
  #szosa #serwisrowerowy #strava

 •  

  Gdzie polecacie iść na piwo ze znajomymi? Dobrze jak by jedzenie było dobre (⌒(oo)⌒)
  #kielce

 •  

  Kupiłem swego czasu słuchawki https://www.ceneo.pl/22553707 za grosze, na wyprzedaży garażowej w tamtym roku i stwierdzam że są zajebiste.

  Kabel nawet za długi trochę, nie ma możliwości szarpnięcia i uszkodzenia wejścia przy laptopie. jakość dźwięku idealna.
  Kolejną rzeczą jest to że można w nich przesiedzieć 16h i głowa / uszy nie bolą. W moich drugich słuchawkach - https://www.ceneo.pl/13822340 można posiedzieć do 3h i odczuwalny jest już dyskomfort.

  Następnym parametrem jest ich waga. Wizualnie wyglądają na duże i masywne - jest to złudzenie. Słuchawki są relatywnie lekkie i kark nie boli od nich

  Cena za nowe słuchawki jest spora. Pewnie długo bym się zastanawiał czy kupić nowe. po tych testach wiem że warto. na pewno lepiej do pracy biurowej / nocnej sprawdzą się bardzo dobrze.

  pokaż spoiler Jest to moja subiektywna ocena - typowego amatora.


  #komputery #gry #sluchawki
  pokaż całość

 •  

  #kielce Hej Mirki i Mirabelki! Polecacie jakąś szkołę języka angielskiego? Od podstaw? Ewentualnie ktoś z Was zna kogoś, kto uczy w domu języka od podstaw?

 •  

  Dojechaliśmy rowerami nad morze z Krakowa. 600km z małym okładem, średnia ~29km/h. Wspaniały to był wypad, nie zapomnę go... No zapomnę, ale dopiero jak będę miał Alzheimera. A w razie czego jest pamiątka na Strava, żeby było łatwiej sobie przypomnieć.

  7 rano startujemy z @Cymerek i kolegą Adrianem z Krakowa. Wita nas wschód słońca i mylne poczucie, że 5 stopni to już git i będzie tylko cieplej wszak słońce coraz wyżej. To trafiliśmy na gęste mgły i najniżej 1.5 stopnia. Trochę typowych dla krakowskich okolic podjazdów i po 50km mamy w zasadzie koniec górek na całą trasę. Reszta Polski niemal zupełnie płaska z okazjonalnymi pagórkami.

  Przez małą pomyłkę w liczeniu km z @Mortal84 widzimy się dopiero w okolicy 100km, on ma zaś około 30 więcej. Kolega, który miał z nim jechać niestety zaspał. Jak się potem okazało pojechał sam, ale nie wiemy jak daleko dojechał . Łódzkie wita nas... Nudą i paskudnymi asfaltami? Na szczęście w okolicy Łodzi, kawałek za Andrespolem, gdzie jemy pod sklepem, dołącza do nas @mosci_K. Kolega jechał też z nami w tym roku do Warszawy podczas pierwszego dnia mojej wyprawy dookoła Polski, więc dołącza już na stałe do ekipy pomylonej rowerowo. Z Łodzian brakowało @radoslaw-szalkowski - kolega był bardzo chętny i często nam towarzyszy, ale tym razem praca była ważniejsza.

  Zaczyna się ściemniać i dojeżdżamy do pierwszej atrakcji turystycznej na naszej trasie, czyli kolegiaty w Tumie. Do tej pory nie było na trasie nic czemu warto byłoby zrobić zdjęcie. W Łęczycy wskakujemy na DK91 i była to jedna z lepszych decyzji w naszym rowerowym życiu. Noc o tej porze roku trwa już 12h, a omijanie dziur i jazda po wybojach przez taki czas mogłaby się skończyć emocjonalnym kalectwem lub stanem permanentnego wkurzenia. DK91 jest praktycznie pusta, bo obok biegnie autostrada i przez 99% czasu ma szeroki na jakieś 2m pas awaryjny. Dojeżdżamy nią do Torunia, gdzie spotykamy @Rivgen, a chwilę potem @tym11. Chłopaki przeprowadzają nas przez miasto i pokazują na szybko atrakcje turystyczne, dzięki czemu kolekcja zdjęć z wyjazdu rośnie. @tym11 towarzyszy nam przez godzinę i ucieka do siebie, a szkoda, bo chęci nad morze były.

  Jazda przez noc, to głównie ciśnięcie przerywane przerwami na stacjach benzynowych lub McD. Uciekamy z DK91 na Grudziądz, bo @Rivgen, jako autochton, przestrzega nas przed remontami w okolicy Świecia. Wracamy na nią w Nowe, gdzie też wita nas Orlen z obsługą nocną tylko poprzez okienko. Oznacza to brak ciepłego żarcia i toalet, toteż w gniewie jedziemy do Gniewu. Jesteśmy na miejscu po 6 rano, wszystko ładnie otwarte i pracuje. Tam też @Cymerek upada po raz pierwszy... Usnęło mu się na podłodze. Kolejna przerwa w McD w Tczewie - oferta śniadaniowa to wszystko co rowerzyści nienawidzą najbardziej. Jedynie darmowa kawa ukoiła nieco nasze cebulackie serduszka.

  Niedługo potem dołącza @Qurdius, z którym śmigaliśmy już w tym roku, gdy na wyprawie byłem z @Mortal84 nad morzem, a chwilę później @WuERA. Miło śmigamy w kierunku na Westerplatte, gdzie gubi nam się na chwilę @Cymerek, ale już na półwysep jedziemy razem. Zaczyna się robić bardzo wietrznie. Zdjęcia z i pod pomnikiem to preludium do części właściwej, czyli wizyty na plaży z widokiem, a jakże, na morze. Pamiątkowa fotka grupowa, pamiątkowe fotki solo (obowiązkowy, coroczny pirat w moim wypadku). Pojawia się @Wyrewolwerowanyrewolwer i wracamy do miasta. Wiatr robi się już mocno nieprzyjemny, a padający deszcz nie pomaga w pozytywnych odczuciach. Dojeżdżamy do celu podróży czyli mojego ulubionego burgerka w Trójmieście - Sufr Burger (audycja nie zawiera, niestety, lokowania produktu). Znajduje się od 500m od dworca, więc do zestawu dołożyć piwko, dwa lub osiem i doczekać do pociągów.

  Ja z @Cymerek mam aż 5h czekania, odwiedza nas @louise_attack nasz kolega z #rowerowykrakow, który wyprowadził się z Krakowa do Gdańska. Jedziemy Pendolino za ponad 210zł (zamiast 80zł w Intercity) na twarz... Tragedia, bo polityka PKP jest taka, że wyrobią ludziom miłość do Pendolino poprzez likwidację innych (tańszych) bezpośrednich pociągów. A pociągi z przesiadkami (bez Pendolino) jadą 10-12h... Ale ok, niech będzie, że się nam należy trochę luksusu za taki wypad. Jechałem kilka razy Pendolino i wiedziałem, że o WiFi i zasięgu sygnału komórkowego można zapomnieć. Nie jechałem jednak z rowerami. A ten pociąg na przewóz rowerów się nie nadaje. Jest 4 miejsca na rowery w całym składzie i... Nie chcą się one mieścić, wystają na korytarz, co skończyło się dogadywaniem współpasażerów i pracowników PKP oraz trącaniem i wyginaniem ich przez jednych i drugich. @Cymerek opłacił to rozdartym siodełkiem przez chłopaczka z wózkiem cateringowym, a ja urwaną tylną lampką i paroma mniejszym problemami. Poza tym spać się nie dało przez np. spadające (3 razy) walizki z przestrzeni bagażowej. Jak taka spadnie z 1.5m to hałas jest konkretny.

  W Krakowie jesteśmy o 22, @Cymerek udaje się do konduktora celem poinformowania o siodełku, ale to tylko pisemna reklamacja. Ja jadę jeszcze rowerem do domu, @Cymerek już MPK. Przed 23 jesteśmy w domach po 41h na nogach zmęczeni, trochę obolali, ale zadowoleni.

  #metaxynarowerze #rower #krakow #gdansk
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: krakow-morze.JPG

 •  

  Jak pozbywacie się zapachu napojów z bidonu? Mam dwa camealbacki, w bardzo dobrym stanie i trochę śmierdzą mieszaniną zapachów po izotonikach.

  Kolejną rzeczą jest ustnik - bardzo ciężko go doczyścić, ma ktoś jakiś patent jak go dokładnie wyczyścić po zdjęciu?

  #rower

 •  

  38677 - 134 = 38543

  Statystyki:

  Dystans: 134 km
  Wertykalnie: 1412.388m(↑710.734m/↓701.654m)
  Czas: ◷04:48:19
  Średnie tempo: 2:08 min/km
  Średnia prędkość: 27,91 km/h
  Kalorie: 2972 kcal

  W tym tygodniu to już 134km!
  #rowerowyrownik #ruszmiasto #100km #szosa #wykoptribanclub

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Schowek.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Baczy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (13)